Sayfa yükleniyor

Belediye Başkanı Sayın Ülgür Gökhan'ın 10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajı


Belediye Başkanı Sayın Ülgür Gökhan'ın 10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajı

Tarih sahnesine pek çok kahraman çıkar; kimi bilimle, kimi dehasıyla, kimi gücüyle büyük değişim rüzgarları estirir, yaşamın akışını, toplumların kaderini değiştirirler.

Ne mutlu ki bizlerin de tarih sahnesine adını silinmeyecek altın harflerle yazdırmış, bir ulusun makus talihini tersine çevirmiş, tepeden tırnağa devrimlerle karanlık bir girdabın içinden binlerce güneş doğurmuş bir ATA’mız var.

Kul olmaktan başka vatandaşlık bilgisi olmayan insanımızı yurttaşlıkla, kadınımızı haklarıyla, köylümüzü efendiliği ve en önemlisi ülkemizi laik ve demokratik CUMHURİYET ile tanıştıran, gelmiş geçmiş en büyük devrimcilerden Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün sonsuzluğa uğurlanışının 80. yıl dönümünde, böyle bir lidere sahip olduğumuz için gurur duyuyorum.

Aramızdan ayrılışının üzerinden 80 yıl geçen, fakat yüreklerimizde ölümsüzleşen Mustafa Kemal ATATÜRK’ü; sonsuza dek yaşam kaynağı olmaya devam edecek düşünceleriyle, gösterdiği yolda kararlılıkla yürümeye devam ederek sevgi ve saygıyla anıyor, Barışın Kenti Çanakkale halkı adına şükranlarımızı sunuyorum.

Saygılarımla

Ülgür GÖKHAN

Belediye Başkanı