Sayfa yükleniyor

Çanakkale Belediye Başkanı Sayın Ülgür Gökhan'ın 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü Mesajı


Çanakkale Belediye Başkanı Sayın Ülgür Gökhan'ın 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü Mesajı

Dünya Otizm Farkındalık Günü, Birleşmiş Milletler üyesi ülkeler tarafından her yılın 2 Nisan günü, dünya genelindeki otistik spektrum bozukluğuna sahip insanlarla ilgili farkındalık oluşturma amacıyla belirlenen özel bir gündür.

Doğuştan veya yaşamın ilk yıllarında ortaya çıkabilen nöro-gelişimsel bir farklılık olarak bilinen otizm için erken teşhis ve doğru tedavinin yanı sıra terapi ve eğitsel süreçlerin de önemi vardır. Sağlık açısından etkili olan bu yöntemlerin dışında, otizmli bireylerimizin ve ailelerimizin sosyal hayatlarının da olağan seyrinde devam edebilmesi için desteklere ihtiyaçları vardır. Otizmin farkında olmak, bu konuda bilinçlenmek, otizmli bireylerimizin ve ailelerimizin yanlarında ve destekçileri olmak toplumun tüm bireyleri için birleştirici ve iyileştirici bir güç ortaya koyacaktır.

Hepimizin bizi biz yapan farklılıklarımızla güzel ve eşsiz olduğumuz bilinciyle 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü'nü kutluyor, otizmli tüm bireylerimizi sevgiye kucaklayarak, sağlıklı ve mutlu günler diliyorum.

Saygılarımla

Ülgür GÖKHAN

Çanakkale Belediye Başkanı