Sayfa yükleniyor

Belediye Başkanı Sayın Ülgür GÖKHAN'ın 31 Mart Yerel Seçimlerinin Yıldönümüne Dair Mesajıdır


Belediye Başkanı Sayın Ülgür GÖKHAN'ın 31 Mart Yerel Seçimlerinin Yıldönümüne Dair Mesajıdır


Sevgili Hemşerilerim,
30 Mart 2014-31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilen yerel seçimlerde; siz hemşerilerimin yüksek teveccühüyle ve parti örgütümün güveniyle beraber Çanakkale halkının huzuruna dört kez çıkarak ve her defasında büyüyen bir destekle tekrar Çanakkale Belediye Başkanlığına seçildim.
2002 yılında aldığım emanete sahip çıkarak bu emaneti daha yükseklere taşımak adına var gücümle, sizlerin takdiri ve izninizle birlikte çıktığım bu yolda; Türkiye Cumhuriyeti'nin önsözünün yazıldığı Çanakkale'nin, Belediye Başkanı, sizlerin de temsilcisi olma gururunu yaşadım ve yaşamaya devam ediyorum.
Çanakkale'de hoşgörüyü, demokrasiyi ve barışı ilke edinmiş siz değerli kentlilerimize daha mutlu bir yaşam alanı sunmak adına çalışmalar yapmaya devam ediyoruz. Seçim döneminde vaat etmiş olduğumuz projelerimizi gerçekleştirmek için bütün gayretimizi sarf ederek çalışıyoruz, çalışmaktayız. İçinde bulunduğumuz pandemi süreci ve gittikçe derinleşen ekonomik kriz, artan yoksulluk ve işsizlik nedeniyle giderlerimizin artması, buna karşın gelirlerimizin azalması bizleri zorlamaktadır.
Eminim ki kentimizin kordonunda, cadde ve sokaklarında dolaşırken, Özgürlük Parkı ve Barış Kafe'mizde çayınızı yudumlarken, Barış Kordonu, Güzelyalı ve Dardanos'ta denize girerken, göz bebekleriniz olan çocuklarınızı Cevatpaşa ve Barbaros Ata'm Kreşlerimizin güvenli ellerine teslim ederken, Altın Yıllar Yaşam Merkezimizde yeniden yaşam bulan kıdemli kentlilerimizi izlerken Çanakkale'de birçok şeyin değiştiğini ve ne kadar çok yol aldığımızı görebilirsiniz.
Kıymetli Kentliler,
Altyapı çalışmalarını neredeyse tamamladık, kentin yeni gelişme alanlarında da alt ve üst yapı çalışmalarımızı da sürdürüyoruz. Dünya standartlarında büyük ölçekli örnek çevre yatırımlarını tamamlamış ve temiz enerjiye yönelmiş bir yerel yönetim olmanın gururuyla Çanakkale'de yaşayan her vatandaşın yararlanacağı yeni yeşil alanlar, parklar, plajlar ve bahçeler yaptık. Çanakkale kültürünün izlerini taşıyan eski yapıları yeniledik. Altın Yıllar Yaşam Merkezi, Sosyal Yaşam Evleri, Çocuk Kültür Evi ve Ata'm kreşlerimizi açtık. “Geleceğe yapılacak en büyük yatırım temiz bir çevredir.” bilinciyle Çanakkale'nin doğal ve mitolojik değerlerinin yok olmasına neden olacak altın madenciliği faaliyetlerine karşı; ülkemizin dört bir yanından “Kazdağları Hepimizin” diyen binlerce vatandaşla tek içme su kaynağımız olan Atikhisar'da suyumuz kirlenmesin, kaynaklarımız yok olmasın diye dimdik durduk, su hakkımızı koruduk.
Bitti mi? Tabi ki hayır.
Sosyal belediyecilik anlayışımız ve kentimizde de gittikçe hissedilen derinleşen yoksulluk gereği ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ayni ve nakdi yardımca bulunduk. Vatandaşlarımızın yaşam kalitesini iyileştirmek adına; Halk Kart, Sosyal Market, Evde Destek Hizmeti, Hoş Geldin Bebek Paketi, Bebek Bakım ve Emzirme Kabinleri, Çamaşır Merkezi, Sıcak Yemek Yardımı, Özel Eğitim Öğrencilerine Yönelik Taşıma ve Yemek Hizmeti, Öğrenim ve Barınma Yardımı, Asker Paketi ve Asker Ailesi Yardımı gibi sosyal yardım hizmetlerimize devam ediyoruz.
Yerelden kırsala kalkınma, toprağımızın bereketini, yerel değerleri koruma ve geliştirme adına da son dönem başarılı işlere imza attık. Güvenli ve sağlıklı gıdaya erişimin gittikçe önem kazandığı günümüzde, binlerce hemşerimizle yetiştirdiğimiz sebze fidelerini, çiftçilerimizle ürettiğimiz atalık tohumları paylaştık.
Dün olduğu gibi bugün de şeffaf belediyecilik anlayışımız gereği her ay düzenli olarak yapılan Meclis Toplantılarımızı canlı olarak yayınlamaya, vatandaşın her bir kuruşunun nereye ve nasıl harcandığını siz kentlilerimize hesabını vermek belediye başkanı olarak ben, 31 belediye meclis üyemiz ve 1.287 personelimiz ile görevimizdir.
Bugün Çanakkale, Türkiye'de ve tüm dünyada “Barışın ve Özgürlüklerin Kenti” olarak tanınıyorsa, kadını, erkeği, genci ve yaşlısı, engellisi, yeni doğan bebeği ile her kesimin ve her yaş grubunun yüzü gülüyorsa ve kentin sokaklarında özgürce dolaşabiliyorsa, sokak hayvanlarının mutlu yaşadığı, doğanın yeşiliyle barışık bir kenti hep birlikte çok çalışarak inşa ederek başardık.
Son gerçekleşen yerel seçimlerin üzerinden geçen 3 yılın ardından, şahsıma göstermiş olduğunuz güven ve destek için tekrar tekrar şükranlarımı sunuyorum.
Sizin mutluluğunuz benim mutluluğum, sizin huzurunuz benim huzurumdur. Sevdiklerimizle birlikte sağlıklı ve birlikte nice güzel günler geçirmeniz dileklerimle saygılarımı sunuyorum.

Ülgür GÖKHAN
Belediye Başkanı