Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

Başkan Gökhan Teknik İnceleme Gezilerine Devam Ediyor…


Başkan Gökhan Teknik İnceleme Gezilerine Devam Ediyor…

Çanakkale Belediyesi tarafından kent genelinde projelendirilen yatırımları yerinde incelemek amacı ile teknik inceleme gezilerini sürdüren Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, son olarak Yeni Gasilhane binası, Güneş Enerji Santrali ve Barbaros Kreşinde incelemelerde bulundu.

Başkan Gökhan, 17 Ocak 2019 Perşembe günü düzenlediği teknik inceleme kapsamında ilk olarak yapımı tamamlanan ve kısa sürede hizmete girecek olan yeni Gasilhane binasını ziyaret etti. Binada incelemelerde bulunan Başkan Gökhan, buradaki çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Başkan Gökhan Yeni Gasilhane binasının ardından yapımı tamamlanan Güneş Enerji Santralinde incelemelerde bulundu. Atık Su Arıtma Tesisinin elektrik ihtiyacının karşılanması amacı ile hayata geçirilen tesisteki çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Gökhan, teknik ekipten kısa zamanda hizmete girecek olan santraldaki çalışmalar ve hazırlıklar hakkında bilgi aldı.

Başkan Gökhan'ın teknik inceleme gezisi kapsamındaki son durağı Barbaros Kreşi oldu. Binada yürütülen çalışmaları teknik ekip ile birlikte yerinde inceleyen Başkan Gökhan, binanın son durumu hakkında bilgi aldı. Yapının içerisinde asma tavan imalatının yüzde 80'i tamamlanırken, alçı sıva ve iç boya imalatları devam ediyor. Boya imalatları tamamlandıktan sonra ise zemin kaplama çalışmalarına başlanıp ince işlerin sonlandırılması planlanıyor. Çalışmalar kapsamında iç bahçenin çatı kısmı tamamlanmış olup, iç kısımda şap ve bitkilendirme imalatı başlayacak. Çevre düzenlemesi ve çevre temizliği devam ederken, temizlikten sonra zeminde toprak dolgusu ve peyzaj çalışmaları (çim ve bitkilendirme) yapılacak. Bahçe duvarlarının sıva imalatlarına hafta içerisinde geçilecek olup, bahçe duvarı imalatı da sonlandırılacak.


17.01.2019 16:03