Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

Anne ve Çocuklardan Tohum Sandığına Anlamlı Hediye…


Anne ve Çocuklardan Tohum Sandığına Anlamlı Hediye…

Troya, Barbaros ve Esenler Sosyal Yaşam Evleri tarafından 10 Ocak 2019 Perşembe günü düzenlenen tohum kesesi yapımı etkinliğinde Anne Destek Eğitimi Programına katılan anneler sertifikalarını çocuklarından alırken, hazırladıkları tohum keselerini Çanakkale Belediyesi Tohum Sandığı’na hediye etti. 

Çanakkale Belediyesi ve Anne Çocuk Eğitim Vakfı arasında yapılan protokol kapsamında Sosyal Yaşam Evleri’nde düzenlenen Anne Destek Eğitimi Programı birinci dönemi son buldu. Programın son günü nedeni ile Çanakkale Belediyesi Tohum Sandığı’nda tohum kesesi yapımı etkinliği gerçekleştirildi. Etkinlik, yerli tohumun öneminin ve beslenme açısından faydalarının anlatıldığı animasyon film gösterimi ile başladı. Yerli tohumlar hakkında bilgilerin de verildiği etkinlikte programa katılan anneler Tohum Sandığı’na çocukları ile birlikte yaptıkları tohum keselerini hediye etti. Etkinlik sonunda programı başarı ile tamamlayan anneler, sertifikalarını çocuklarından aldı.

Troya, Barbaros ve Esenler Sosyal Yaşam Evleri’nde düzlenen Anne Destek Eğitimi Programı kapsamında, anne çocuk iletişimi, olumlu davranış, tuvalet eğitimi, nitelikli zaman geçirme, duygularını dile getirme, cinsel gelişim, şiddeti önleme, öfke yönetimi gibi konularda eğitimler gerçekleştirildi. Anne ve çocuk arasındaki iletişimi güçlendirmeyi amaçlayan programda ayrıca çocukların zihinsel ve sosyal gelişimini destekleyici etkinlikler de düzenlendi.

Yarıyıl tatilinin ardından ikinci dönemde de devam edecek olan Anne Destek Eğitimi Programına katılmak isteyen kentlilerimiz Troya, Barbaros ve Esenler Sosyal Yaşam Evlerine kayıt yaptırabilir.


10.01.2019 16:56