Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

Temizlik Çalışmaları Kent Genelinde Sürüyor


Temizlik Çalışmaları Kent Genelinde Sürüyor

Temiz bir çevre için Çanakkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünün kent genelindeki kapsamlı çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Halk sağlığı ve çevre temizliği adına genel temizlik programını rutin olarak sürdüren Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından kent genelindeki çöp konteynerleri düzenli olarak yıkanıp, dezenfekte ve ilaçlama işlemlerinden geçiriliyor.

Haşereler için Jel Uygulaması Sürüyor

Biyosidal Ürün Uygulama ekiplerince de haşerelere yönelik ürün uygulama çalışmaları sürüyor. Belirlenen programın yanı sıra, kentlilerden gelen talepleri de değerlendiren ekipler, mevsimsel olarak görülme sıklığı artan özellikle hamamböceği mücadelesinde en etkili yöntemlerden biri olan jel uygulaması ile kentin ihtiyaç duyulan noktalarında çalışmalarını yürütüyor.

Karasinekler için İlaçlamalar Yapılıyor

Mevsim itibariyle popülasyonu artan karasinek ve sivrisinekler için de çalışmalarını yürüten ekipler, kent merkezinin yanı sıra Dardanos ve Güzelyalı'da rutin olarak ilaçlama çalışması gerçekleştiriyor.

Kentlilerimizin de çöp üretiminde hassas davranarak karasinek ve sivrisinek ile mücadeleye katkı sunmasını diliyor, çöplerin gelişigüzel ve çöp konteynerlerinin dışına atılmamasını önemle rica ediyoruz.


11.06.2024 16:56