Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

İhracata Yönelik Süs Bitkileri Toprakla Buluşturuldu


İhracata Yönelik Süs Bitkileri Toprakla Buluşturuldu

Dünya Çiftçiler Günü ve İhracata Yönelik Süs Bitkileri Üretim Potansiyelinin Arttırılması Projesi Tanıtım Etkinliği, 14 Mayıs Salı günü Halileli Köyü'nde gerçekleştirildi.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Orta Anadolu Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği, Çanakkale Ziraat Odası, Çanakkale Ziraat Mühendisleri Odası işbirliğinde gerçekleşen ve  Çanakkale'de ihracata yönelik süs bitkileri üretiminin hayata geçirilmesini hedefleyen projenin tanıtım etkinliğine, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Cüneyt Erenoğlu, İl Tarım ve Orman Müdürü Nazan Türkarslan, Belediye Meclis Üyesi Simge Kutlu, Çanakkale Ziraat Odası Başkanı Ufuk Ünver, Çanakkale Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Onur Sinan Türkmen başta olmak üzere proje yetkilileri, Halileli Köyü sakinleri ve üreticileri ile davetliler katıldı.

Proje tanıtımına ilişkin açılış konuşmaları ile başlayan programda, sertifika takdim töreni gerçekleştirildi. Program kapsamında süs bitkileri de toprakla buluşturuldu. 14.05.2024 15:25