Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

Kentin Mis Kokulu Parkı, Ziyaretçilerini Ağırlamaya Devam Ediyor


Kentin Mis Kokulu Parkı, Ziyaretçilerini Ağırlamaya Devam Ediyor

Çanakkale Belediyesinin büyük beğeni toplayan projelerinden biri olan Hayrettin Karaca Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Parkı, kentliler tarafından yoğun olarak ziyaret edilen noktaların başında geliyor.

Aromatik ve tıbbi bitkilerin araştırılması, üretimi ve tanıtımını hedefleyen kentin mis kokulu parkı, öğrenciler tarafından da sıkça ziyaret ediliyor. Bu kapsamda son olarak, İstek 1915 Çanakkale Okullarının öğrencileri de parka gelerek, bitkileri inceledi ve bilgiler aldı.

İlk olarak İstek 1915 Çanakkale Okulları Anaokulu öğrencilerinin ağırlandığı Hayrettin Karaca Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Parkı hakkında Ziraat Mühendisi Esra Rüveyda Özdemir miniklere bilgiler verdi. Alandaki bitkileri yakından inceleyen minikler, park alanında deneyimleyerek öğrendikleri keyifli bir gün geçirdi.

Öte yandan, İstek 1915 Çanakkale Okulları 1. sınıf öğrencileri de okullarında işledikleri "Koru ya da Kaybet" teması kapsamında Hayrettin Karaca Aromatik ve Tıbbi Bitkiler Parkını ziyaret etti.  Bitkileri inceleyen ve bilgiler edinen 1. Sınıf öğrencileri, Lavanta bitkisi dikme deneyimi de yaşadı.


08.05.2024 16:53