Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

Çevre ve Temizlik Eğitimleri Devam Ediyor


Çevre ve Temizlik Eğitimleri Devam Ediyor

Çanakkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından kentte yürütülen faaliyetler başta olmak üzere çevre ve temizlik temalı eğitimler kapsamında, FMA Koleji öğrencileriyle bir araya gelindi.

Temizlik İşleri Müdürlüğü Personeli Çevre Yüksek Mühendisi Burak Selçuk tarafından gerçekleştirilen eğitim kapsamında öğrencilere, Çanakkale Bölgesel Katı Atık Yönetim Projesi ve uygulamalarının yanı sıra, Sıfır Atık Projesi, Atık Elektrik ve Elektronik Eşyaların (AEEE) ayrı toplanması projesi, Ambalaj Atıklarının ve Tıbbi Atıkların Yönetimi Projesi ve bu kapsamda kent merkezinde ve havzadaki uygulamalar hakkında bilgiler verildi.

Selçuk, eğitim kapsamında Çanakkale Belediyesi tarafından yürütülen atık pil, atık ilaç, bitkisel atık yağların ayrı toplanması, giyim/tekstil atıkları çalışmalarına yönelik de bilgiler verdi. Atıkların neden ayrı toplanması gerektiği gibi konulara da sunumunda yer veren Selçuk, kentte yapılan sivrisinek ve karasinek mücadelesi, iklim değişikliği ve mavi bayrak gibi kent merkezinde uygulanan konuları da öğrencilerle paylaştı.


30.04.2024 12:13