Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

Başkan Erkek, 57. Alay Vefa Yürüyüşüne Katıldı


Başkan Erkek, 57. Alay Vefa Yürüyüşüne Katıldı

Belediye Başkanı Muharrem Erkek, Çanakkale Kara Savaşları'nın 109. yıl dönümü nedeni ile düzenlenen 57. Alay Vefa Yürüyüşüne katıldı. 

Çanakkale Kara Savaşları'nın 109. Yılı anma törenleri kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen 57. Alay Vefa Yürüyüşü 25 Mart 2024 Perşembe günü Tarihi Yarımada'da gerçekleştirildi. Kocadere Kamp Alanı'ndan Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir'in katılımı ile başlayan yürüyüşe; Belediye Başkanı Muharrem Erkek de CHP Çanakkale Milletvekili İsmet Güneşhan, CHP İl Başkanı Levent Gürbüz ve Belediye Meclis Üyesi Hanifi Araz ile birlikte katıldı. Yaklaşık 5 kilometre süren yürüyüşte 57. Alayın 109 yıl önce ilerlediği yollarda savaşın yaşandığı cepheler de ziyaret edildi. Türk bayraklarıyla Kocadere Kamp Alanı'ndan başlayan yürüyüş, Conkbayırı'nda sona erdi. 

57. Alay Vefa Yürüyüşü ile ilgili açıklamada bulunan Başkan Erkek; “57. Alay Vefa Yürüyüşündeyiz. Bu yürüyüş 1997 yılında başladı. Yürüyüşü başlatan, organizasyonunu yapan Büyükçekmece Belediye Başkanımız değerli Hasan Akgün de yanımda. Emekleri çoktur. O zamanki komutanlarımızla beraber başlattılar ve her sene yapılıyor bu yürüyüş. Tarihi topraklardayız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ikinci doğum yerindeyiz. Çanakkale, Türkiye Cumhuriyeti'nin önsözünün yazıldığı şehir. Bugün bu topraklarda özgürce ve başımız dik yaşıyorsak, bunu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarına borçlu olduğumuzu asla unutmayacağız” dedi.25.04.2024 13:34