Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

Özel Bahçeşehir Ortaokulu Öğrencilerinden Atık Getirme Merkezine Ziyaret


Özel Bahçeşehir Ortaokulu Öğrencilerinden Atık Getirme Merkezine Ziyaret

Özel Bahçeşehir Ortaokulu 6. Sınıf öğrencileri 1.Sınıf Atık Getirme Merkezi'ne ziyarette bulunarak, yürütülen çalışmalar hakkında bilgi sahibi oldular.

Çanakkale Belediyesi Teknik Hizmetler Kampüsü'nün arkasında yer alan 1.Sınıf Atık Getirme Merkezi'nin ziyaretçileri Özel Bahçeşehir Ortaokulu 6. Sınıf öğrencileri oldu. 22 Mart 2024 Cuma günü gerçekleştirilen ziyarette öğrenciler, hem tesisin çalışma prensipleri hakkında bilgi sahibi oldular hem de yanlarında getirdikleri atıkları bıraktılar. Çanakkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü ve aynı zamanda Çanakkale Katı Atık Yönetim Birliği Müdürü Aysun Kavcar, minik ziyaretçilere atık merkezi hakkında bilgilendirmede bulundu ve gezinin sonunda öğrencilere hediye takdim etti.

Kavcar, öğrencilere yaptığı konuşmada; “Sevgili öğrenciler, atık getirme merkezi, evlerinizde çöplerden ayrı olarak biriktirdiğiniz atıklarınızı geri kazanım ya da bertaraf amacıyla getirdiğiniz yerdir. Bu merkeze ambalaj atıkları, atık elektrikli ve elektronik eşyalar, bitkisel atık yağlar, atık piller, atık ilaçlar, florasanlar, tekstil atıkları, ömrünü tamamlamış lastikler, iri hacimli atıklar kabul edilmektedir. Sizlerden ve vatandaşlarımızdan beklentimiz, mahallelerde uygulamış olduğumuz toplama programlarına uyamadıkları zaman bu 13 farklı atığı haftanın her günü mesai saatleri içinde bu alana getirmeleridir.” dedi.


22.03.2024 17:29