Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

Kültür Merkezine Kazandırılan Piyano ile İlk Resital…


Kültür Merkezine Kazandırılan Piyano ile İlk Resital…

Çanakkale Belediyesinin kısa bir süre önce kültür merkezine kazandırdığı piyano ile ilk resital, piyanist Cem Babacan tarafından gerçekleştirildi.

19 Mart 2024 Salı akşamı Çanakkale Belediyesi Kültür Merkezi Salonunda gerçekleştirilen piyano resitaline, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve eşi Hale Gökhan, ÇOMÜ Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Uğur Türkmen ve akademisyenler başta olmak üzere çok sayıda sanatsever katıldı.

Gecede ilk olarak, eğitimlerini Çanakkale'de sürdüren Yağmur Duman, Deniz Taşkın ve Damla Mutlu sahne alarak büyük beğeni toplayan performanslarını sergiledi. Ardından sahneyi, piyanist Cem Babacan devraldı. Babacan, resitali öncesinde Çanakkale Belediyesine kültür merkezine kazandırılan piyano için teşekkürlerini sundu. Babacan, piyanonun başta resitaller ve konserler olmak üzere sanat eserlerinin icrasında çok önemli bir yeri olduğunu kaydetti.

Moskova Çaykovski Konservatuarı'ndan en yüksek derece “kırmızı diploma” ile mezun olan piyanist Cem Babacan'ın unutulmaz resitali, büyük alkış aldı.

Resital sonunda sahneye gelen Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, büyük beğeni alan resital ve performanslar için piyanist Cem Babacan ile Yağmur Duman, Deniz Taşkın ve Damla Mutlu'ya teşekkürlerini sunarak, seramik takdiminde bulundu. Yeni piyano ile çok güzel bir başlangıç yapıldığını kaydeden Başkan Gökhan, başarılı piyanist Cem Babacan'ın yanı sıra, eğitimleri devam eden Yağmur Duman, Deniz Taşkın ve Damla Mutlu'yu da dinlemenin çok keyifli olduğunu ifade etti. Başkan Gökhan, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi bünyesinde de bir konservatuar bulunduğunu, bununla birlikte konservatuar binasına ihtiyaç duyulduğunu belirterek, böyle bir binanın hem üniversite hem de kente çok olumlu katkılar sağlayacağını bir kez daha dile getirdi. Başkan Gökhan sanatçılara ve resitale katılan kentlilere teşekkürlerini sunarak konuşmasını noktaladı.


20.03.2024 15:10