Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi Etkinlikleri Törenle Başladı


18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi Etkinlikleri Törenle Başladı

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 109'uncu yılı etkinlikleri, Çimenlik Kalesi'nde düzenlenen tören ve "Çanakkale- Ankara 27. Zafer Koşusu" ile başladı.

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'ın da hazır bulunduğu törene  Vali İlhami Aktaş, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa Biçen, Şehit Aileleri, İl Müdürleri, Askerler ve öğrenciler katıldı.  Törende saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Vali İlhami Aktaş, Gelibolu Yarımadası'ndan alınan toprak, su ve Türk bayrağını öperek atlet öğrenciler Nilhan Akaman ve Mehmet Serbes'e teslim etti.

Akaman ve Serbes'in 720 kilometrelik koşunun ilk etabı için yola çıkmasıyla "Çanakkale-Ankara 27. Zafer Koşusu" başladı. Çanakkale-Ankara güzergahında 6 ili kapsayan koşuda, her şehrin atletlerinin kendi il sınırında taşıyacağı emanetler, 18 Mart'ta törenle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunulacak. Tören Çanakkale Halk Eğitim Merkezi Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü'nün halk oyunları gösterisiyle devam etti.

Mehter gösterilerine de yer verilen törende katılımcılar ellerindeki Türk bayrakları ile Yalı Caddesi'ni takip edip Kayserili Ahmet Paşa Caddesi'ne doğru yürüyüş yaptı. Yürüyüş ve tören valilik önünde sona erdi.


12.03.2024 12:30