Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

Başkan Gökhan Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Velileri İle Buluştu…


Başkan Gökhan Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Velileri İle Buluştu…

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Spastik Özürlü Çocuklar Vakfı’nın talepleri doğrultusunda Çanakkale Belediyesi Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi velilerinin faaliyet yapabilmeleri amacı ile Çanakkale Belediyesi tarafından merkez bahçesine yapılan ek binada öğrenci aileleri ile buluştu.

Eşi Hale Gökhan ile birlikte vakıf ve okul yönetiminin yanı sıra aileler ile bir araya gelen Başkan Gökhan, okul ve ek binanın fiziksel ihtiyaçlarına yönelik talepleri dinledi. Okulda gerçekleştirilen faaliyetler hakkında da bilgi alan Başkan Gökhan, ailelerin sorunlarını ve önerilerini dinleyerek not aldı. Engelli çocukların eğitimlerinin önemine vurgu yapan Başkan Gökhan, iyi bir eğitim almaları durumunda engellilerin topluma faydalı işler yapabileceğini ve bunun da çok sayıda örneği olduğunu ifade etti.

Engellilerin toplumun bir parçası olduğunu ve tam da toplumun içinde olması gerektiğini ifade eden Başkan Gökhan; “Çanakkale Belediyesinin bir bütçesi var. Bu bütçe de sadece ve sadece bu kentte yaşayan insanların sorunlarını çözmek için kullanılabilir. Peki bu bütçe nasıl oluşuyor? Her ay Çanakkale’nin nüfus sayısına göre bize para gelir. Bu para kişi başına para gelir. Bunda engelli ya da yaş ayrımı yoktur. Her birey için belirli bir para yatar. Yani Çanakkale Belediyesi’nin bütçesinde engelli kentlilerimiz de hakkı var. Ben o parayı onun adına harcıyorum. Onun için kentte yaptığımız parklarda ve diğer alanlar da engelli kentlilerimizin de bulunma hakkı var. Kimse onları dışlayamaz, git diyemez. Çünkü bütün bunlar aynı zamanda onların da parasıyla yapılıyor. Belediyenin bütün alanları bu kentte yaşayanların kaynakları ile yapıldığı için bütün olanaklardan herkesin eşit olarak faydalanma hakkı var. Sizden ricam, çocuklarınızı belediyeye ait alanlara götürün ve oraları onlar da kullansın. Çünkü o çocukların da buralarda hakkı var” dedi.

Keyifli bir sohbet ortamında geçen ziyaret sonunda veliler, verdiği destekler nedeni ile Başkan Gökhan’a teşekkür ederken,  özel eğitim öğrencileri tarafından hazırlanan seramik tabak takdiminde bulundular.


24.12.2018 14:08