Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

Seramik Mozaik Yüzey Kaplama Projesi'nin Katılımcı Öğrencileri Kent Gezisinde


Seramik Mozaik Yüzey Kaplama Projesi'nin Katılımcı Öğrencileri Kent Gezisinde

Çanakkale Belediyesi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (Güzel Sanatlar Fakültesi, Çanakkale Seramikleri Araştırma Geliştirme ve Uygulama Merkezi) ile Kaleseramik Çanakkale Kalebodur Seramik San. A.Ş. işbirliğinde, Çanakkale Belediyesi Yeşil Yerel Yönetim Binası Açık Alan Kimliklendirme Çalışması kapsamında hayata geçirilen Seramik Mozaik Yüzey Kaplama Projesi'nin ikinci çalıştayına katılan öğretim görevlileri ve öğrenciler kent gezisi gerçekleştirdi.

4-12 Şubat tarihleri arasında Çanakkale Belediyesi Yeşil Yerel Yönetim Binası Açık Alan Kimliklendirme Çalışması kapsamında Çanakkale Seramik Kalebodur Çan Fabrikası bünyesinde Atölye Kale departmanında çalışmalar yürüten Hacettepe Üniversitesi, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi öğretim elemanları ve öğrencileri, Çanakkale'nin tarihi ve kültürel mekanlarını kapsayan bir geziye katıldı.

Grup, Troya Müzesi ve Troya Antik Kenti başta olmak üzere Çanakkale Belediyesi Seramik Müzesi, Kent Müzesi ve Arşivi ile Aynalı Çarşı'yı gezerek kentin tarihine yönelik de bilgi sahibi oldu.


09.02.2024 17:29