Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

Çevre ve Temizlik Temalı Bilgilendirme Çalışmaları Devam Ediyor


Çevre ve Temizlik Temalı Bilgilendirme Çalışmaları Devam Ediyor

Çanakkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünce kentlilere ve kentteki kurumlara yönelik gerçekleştirilen eğitim ve bilgilendirme çalışmaları sürüyor.

Temiz, sağlıklı, sürdürülebilir bir kent ve gelecek için çevre koruma ve atık ayrıştırma bilincinin oluşması, ayrıca kentte yürütülen faaliyetlere ilişkin de bilgi sahibi olunması amacıyla uzun yıllardır devam eden eğitim faaliyetleri kapsamında son olarak 116. Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı ile bir çalışma yürütüldü.
Çanakkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Aysun Kavcar tarafından 116. Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı rütbeli personellerine yönelik düzenlenen eğitim ve bilgilendirme çalışması kapsamında Çanakkale Bölgesel Katı Atık Yönetim Projesi ve uygulamalarının yanı sıra, Atık Elektrik ve Elektronik Eşyaların (AEEE) ayrı toplanması projesi, Ambalaj Atıklarının ve Tıbbi Atıkların Yönetimi Projesi, Tekstil Atıkları, Atık İlaçlar ile Sıfır Atık Projesi ve bu kapsamda kent merkezinde ve havzadaki uygulamalar hakkında bilgiler verildi.

Kavcar programda, Çanakkale Belediyesi tarafından yürütülen atık pil ve atık yağların ayrı toplanması çalışmalarına yönelik de bilgiler paylaştı. Atık pil ve atık yağların zararları, neden ayrı toplanması gerektiği gibi konulara da sunumunda yer veren Kavcar, kentte yapılan sivrisinek ve karasinek mücadelesi, kent merkezinde uygulanan çöp toplama sistemi gibi konuları da paylaştı.


06.02.2024 16:07