Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

Çocuk Kültür Evi Eğitici Eğitimi Programını Tamamladı


Çocuk Kültür Evi Eğitici Eğitimi Programını Tamamladı

2023-2024 dönemi atölye ve etkinlik programlarının ilk yarısını tamamlayan Çanakkale Belediyesi Çocuk Kültür Evi, ara tatil dönemini Kültür Evi eğitmenlerine yönelik olarak hazırlanan ‘Eğitici Eğitimi Programı’ ile geçirdi. 

Çocuk Kültür Evi Koordinatörü Evren Aldoğan moderatörlüğünde gerçekleşen ve birinci dönem değerlendirmesi ve SWOT Analizi çalışmasıyla başlayan eğitim programı; eğitimde iyi örneklerin incelenmesiyle devam etti. Eğitimde barış kültürü, yaratıcı okul, kuşaklararası iletişim gibi kavramların öne çıktığı program kapsamında alternatif eğitim pedagojileri ve informal öğrenme ortamları hakkında Çocuk Kültür Evi eğitmenleri tarafından sunumlar gerçekleştirildi. Eğitimin kapsamında Çanakkale İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) Eğitim Şube Müdürü Erdem GÜMÜŞ’ ün gerçekleştirdiği Temel Afet Bilinci Eğitimi’ne katılan Çocuk Kültür Evi personelleri olası bir afet öncesi, sırası ve sonrasında yapılacaklar hakkında detaylı bilgi edindiler.

Oldukça verimli geçen program, yeni dönem atölye ve etkinlik programlarının planlama ve hazırlık çalışmaları ile eğitim alanından video ve film gösterimlerinin ardından yapılan genel değerlendirme ile sona erdi.

Çocuk Kültür Evi sosyal medya hesapları:

https://www.facebook.com/cocukkulturevi/

https://www.instagram.com/cocukkulturevi/

https://twitter.com/CocukKulturEvi


 
 06.02.2024 09:19