Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

Olası Kar Yağışı ve Soğuk Havaya İlişkin Alınacak Önlemler Planlandı


Olası Kar Yağışı ve Soğuk Havaya İlişkin Alınacak Önlemler Planlandı

Meteoroloji yetkililerinin kentimize yönelik gerçekleştirdiği tahminler doğrultusunda, özellikle bugün (9 Ocak 2024 Salı) ve yarın (10 Ocak 2024 Çarşamba) beklenen olası kar yağışı ve olumsuz hava koşullarına yönelik, Çanakkale Belediyesinde Afet Koordinasyon Toplantısı gerçekleştirildi.

Belediye Başkan Yardımcısı Handan Özyayla Kenar ile birlikte ilgili birim müdürleri ve personellerinin hazır bulunduğu toplantıda kent merkezinde beklenen olası kar yağışı ve yaşanabilecek olumsuz hava koşullarına yönelik gerçekleştirilmesi planlanan çalışmalar görüşüldü. Bu doğrultuda gerekli araç ve malzemeler hazır bulundurulurken, saha ekiplerinin de koordinasyonu sağlandı.

Toplantıda, soğuk ve olumsuz hava koşulları nedeniyle, sokakta kalan vatandaşlar ile yardıma ihtiyaç duyan sokak hayvanları için de alınacak önlemler konuşuldu. Ayrıca, yine soğuk hava koşulları nedeniyle su sayaçları ve tesisatlarında meydana gelebilecek don tehlikesine karşı kentlilerin alması gereken önlemler ile araçlar için kış lastiği kullanımı, araçlarda çekme halatı bulundurulması gibi alınabilecek önlemlere ilişkin de gerekli duyuruların sağlanması görüşüldü.

Su Sayaçları ve Tesisatlarını Korumaya Alalım

Kentimizde beklenmekte olan soğuk hava koşulları kapsamında kentlilerimizin su sayaçları ve tesisatlarında meydana gelebilecek don tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olmaları önem arz etmektedir.

Bu doğrultuda açıkta olan su borularının ve sayaçların soğuk hava ile temas etmeyecek şekilde çeşitli izolasyon malzemeleri (cam yünü, talaş, poliüretan kauçuk vb.) ile kapatılması, buz tutan su sayaçlarının ise herhangi bir ısıtıcı ile ısıtılmaması çok önemlidir.

Sayaç ya da tesisatlarda meydana gelen donma ve benzeri arızalar için 444 17 17 numaralı Çağrı Merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Güvenliğiniz İçin Kış Lastiği Kullanın

Kentimizdeki soğuk hava koşullarını göz önüne alarak, araçlarda kış lastiği kullanılması, çekme halatı vb. araçların bulundurulması önem taşımaktadır.

Soğuk Havalarda Sokakta Kalan Vatandaşlarımızı Unutmuyoruz

Kentimizde etkili olan soğuk hava koşullarında barınma ihtiyacı olduğunu düşündüğünüz vatandaşlarımız için 444 17 17 numaralı telefondan Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğümüz ile iletişime geçebilirsiniz.

Can Dostlarımıza da Destek Olalım

Yine soğuk hava koşullarında zor durumda olduğunu düşündüğünüz candostlarımıza yardımcı olabilmemiz adına 444 17 17 numaralı Çağrı Merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.


09.01.2024 13:59