Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

Cumhuriyetin 100 Yıllık Işığında, İlelebet İzindeyiz…


Cumhuriyetin 100 Yıllık Işığında, İlelebet İzindeyiz…

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 85. yıldönümünde Çanakkale'de törenlerle anıldı.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü anma programı kapsamında Çanakkale Valiliği önünde düzenlenen törene Vali İlhami Aktaş, Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa Biçen ve Belediye Başkanı Ülgür Gökhan başta olmak üzere kent protokolü, kurum ve kuruluş temsilcileri, siyasi partilerin temsilcileri, sendika, oda ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, askeri erkan, öğrenciler ve kentliler katıldı.

Atatürk Anıtına çelenklerin sunulmasının ardından saatler 09.05'i gösterdiğinde ise Çanakkale'de hayat durdu. Siren sesi ile birlikte tören katılımcıları ve kentliler Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk için iki dakikalık saygı duruşunda bulundu. Tören, İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından sona erdi.

100. Yıl Meydanında Ata'mızı Andık

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 85. Yıldönümü dolayısıyla, Çanakkale Belediyesi Yeşil Yerel Yönetim ve Kültür Merkezi Binası önündeki 100. Yıl Meydanında da anma töreni gerçekleştirildi. Törene Belediye Başkan Yardımcısı Handan Özyayla Kenar, birim müdürleri, belediye personeli ile kentliler katıldı. 09.05'te gerçekleşen iki dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı da okunurken, Belediye çalışanları ve kentliler, 100. Yıl Meydanındaki Atatürk heykelinin önüne karanfiller bıraktı.

Anma programı kapsamında kordonboyunda bulunan Atatürk heykeli de Çanakkale Belediyesi tarafından çiçeklerle donatıldı.

10 Kasım Atatürk'ü anma programı dolayısıyla, ÇOMÜ İÇDAŞ Kara Yusuf Kongre Merkezi'nde de bir program gerçekleştirildi. Kent protokolünün de bulunduğu programda, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Akçansa Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan gösteri sahnelendi. Öğrencilerin gösterisi büyük beğeni topladı.10.11.2023 12:18