Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

Halk Bahçesinde Çürüyen Ağaçlar Budanıyor


Halk Bahçesinde Çürüyen Ağaçlar Budanıyor

Çanakkale Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince Halk Bahçesinde gövdelerinde çürüme meydana gelen ve fırtına nedeni ile zarar gören ağaçların budama çalışmaları devam ediyor.

Kentlilerin ve kente gelen misafirlerin yoğun olarak kullandığı Halk Bahçesinde, özellikle Karaağaçlarda gövdelerinde meydana gelen çürüme nedeni ile devrilme riski oluşmasından dolayı, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince budama çalışması başlatıldı. Çalışma kapsamında; ağaçlarda meydana gelen çürümenin gövdenin ilk iki metrelik kısmında olduğu tespit edilmesi nedeni ile ekipler, derin budama çalışması gerçekleştiriyor. Budama çalışması ile çürüyen gövdelerin yanı sıra, kuruyan dallar da budanarak, ağaçların gençleşmesi ve daha sağlıklı hale gelmesi sağlanıyor.

Gövdelerinde çürüme tespit edilen ağaçların herhangi bir risk oluşturmaması ve olumsuz duruma mahal vermemesi adına budama çalışmalarını büyük bir hızla sürdüren ekipler, öte yandan geçtiğimiz günlerde meydana gelen fırtınada zarar gören ağaçların da bakımları gerçekleştiriyor.


09.11.2023 15:36