Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

Ahilik Haftası Etkinliklerle Kutlandı…


Ahilik Haftası Etkinliklerle Kutlandı…

28. Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Esnaf Kefalet Kooperatifleri Birliği Başkanlığınca oluşturulan heyet, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'la belediye binasında bir araya geldi.
Ahilik Haftası kapsamında konuklarını belediyede ağırlayan Başkan Gökhan, tüm esnafların Ahilik Haftasını kutladı. Esnafların kentin olmazsa olmazlarından olduğunu vurgulayan Başkan Gökhan; Kent ekonomisinin can damarlarından bir tanesinin esnaf ve tüccarlar olduğunu belirtti.
Belediyenin önünde bir araya gelen Başkan Gökhan ve heyet, Valilik binası önüne yürüyerek buradaki törene katıldı. Vali İlhami Aktaş, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, CHP Çanakkale Milletvekilleri İsmet Güneşhan ve Özgür Ceylan, Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir başta olmak üzere çok sayıda protokol üyesi, davetli ve esnafın yer aldığı tören, Atatürk Anıtına çelenk sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Törende günün anlam ve önemine ilişkin de konuşmalar yapıldı.
Ahilik Haftası kapsamında düzenlenen tören, halk oyunları gösterisi ve alanlarında en iyi seçilen esnaf, çırak ve kalfalar ile girişimcilere ödüllerinin takdim edilmesi ile son buldu.


18.09.2023 19:56