Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

Başkan Gökhan, Yangın Bölgesini Ziyaret Etti


Başkan Gökhan, Yangın Bölgesini Ziyaret Etti

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, büyük orman yangını felaketinde zarar gören yerleşim yerlerini ziyaret ederek, bölge halkıyla bir araya geldi.
Başkan Gökhan, Belediye Başkan Yardımcısı M. İrfan Mutluay ile birlikte, geçtiğimiz günlerde Damyeri mahallesinde başlayıp sonrasında geniş bir alana yayılan büyük orman yangınında hasar gören köyleri ziyaret etti. Başkan Gökhan ilk ziyaretini yangının çıkış noktası olan Mareşal Fevzi Çakmak Köyüne bağlı Damyeri Mahallesine gerçekleştirdi. Sonrasında sırasıyla Kayadere, Belen, Ulupınar ve Yağcılar Köylerini gezen Başkan Gökhan, ziyaretini Aşağı Okçular Köyünde sonlandırdı.
Köy Muhtarları ve yangında zarar gören köy sakinleriyle bir araya gelerek geçmiş olsun dileklerini ileten Başkan Gökhan, bölgede detaylı incelemelerde bulundu. Muhtarların ve vatandaşların ihtiyaç ve taleplerini dinleyerek notlar alan Gökhan, yangından etkilenen bölgeye desteklerin hayvan yemi ile başladığını belirterek şunları söyledi; “Geçtiğimiz haftalarda meydana gelen yangın büyük bir alanı etkiledi. Biz ziyarete öncelikle Damyeri’nden başladık. Sırasıyla Kayadere, Belen, Ulupınar, Yağcılar ve Aşağı Okçuları gezdik, incelemelerde bulunduk. Bu köyler ormanın içinde olan yerler, yangından çok kötü etkilenmişler. Yanan evler, ağıllar, hayvanlar var. Biz onlara öncelikle yem desteği veriyoruz, saman desteği veriyoruz” dedi.

“Desteğimiz Sürecek”
Başkan Yardımcısı İrfan Mutluay’la birlikte köylerin ve köy sakinlerinin ihtiyaçlarını dinlediklerini ve desteklerin süreceğini belirten Başkan Gökhan, “İrfan Bey’le birlikte ihtiyaçları tespit ettik. Yanan ağılların tamir edilmesi ile ilgili malzeme yardımı yapacağız. Bizim için oldukça verimli bir gezi oldu, buradaki vatandaşlarımızla sürekli diyalog halinde olacağız” diyerek sözlerini noktaladı.


04.09.2023 15:24