Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

Saman Balyası Desteği Sürüyor


Saman Balyası Desteği Sürüyor

Çanakkale’yi sarsan yangın felaketinin yaralarını sarmak adına afetten etkilenen köylere saman balyası desteği devam ediyor. 


Geçtiğimiz hafta Ulupınar ve Yağcılar köyüne yapılan desteğin ardından şimdi de yangının başlangıç yeri olan Kayadere Köyü ve Damyeri Obasına saman balya desteği yapıldı. Gelibolu Belediye Başkanlığı tarafından, Gelibolulu çiftçilerin destekleriyle temin edilen samanlar, Çanakkale Belediyesi’nin aracılığı ile yöre halkına teslim edildi. Kayadere köy meydanında Muhtar Mustafa Erol’un nezaretinde yapılan yardımın ardından, Fevzi Çakmak köyüne bağlı Damyeri obasına geçilerek dağıtım tamamlandı. 

Kayadere Köyü Muhtarı Mustafa Erol ve Fevzi Çakmak Köyü Muhtarı İbrahim Bağkazan, yangın felaketinin ardından başlatılan bu destek çalışmasının kendilerini çok mutlu ettiğini, bu doğrultuda Çanakkale ve Gelibolu Belediye Başkanlıkları ile emekleri adına Gelibolulu çiftçilere çok teşekkür ettiklerini söylediler. Yangında zarar gören yerleşim yeri sakinleri de belediyelere desteklerinden dolayı teşekkür etti. 31.08.2023 16:45