Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

36. Çanakkale Boğazı Wilusa Rotary Yüzme Yarışı Renkli Görüntülere Sahne Oldu


36. Çanakkale Boğazı Wilusa Rotary Yüzme Yarışı Renkli Görüntülere Sahne Oldu

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 101. Yıldönümü etkinlikleri kapsamındaki 36. Çanakkale Boğazı Wilusa Rotary Yüzme Yarışı, bu yıl da yurt içi ve yurtdışından çok sayıda kişinin katılımıyla gerçekleştirdi.

Çanakkale Belediyesinin de destek verdiği yüzme yarışı 30 Ağustos 2023 Çarşamba günü düzenlendi. Sabahın erken saatlerinde Eceabat Sahilinden başlayan yarışa yurt içi ve yurtdışından bine yakın yüzücü katıldı. Yarış renkli görüntülere sahne olurken, ödül töreni ise Çanakkale Deniz Müzesinde gerçekleştirildi.

Törene; Çanakkale Belediye Başkan Vekili M. İrfan Mutluay, Eski Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, CHP Çanakkale Milletvekilleri İsmet Güneşhan ve Özgür Ceylan, CHP İl Başkanı Doğan Ateş, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Baro Başkanı Av. Hande Keskin başta olmak üzere protokol üyeleri, kurum ve kuruluş temsilcileri, organizasyon temsilcileri, yarışmacılar ve çok sayıda davetli katıldı.

Çanakkale Belediyespor Bu Sene de İddialı

Farklı kategorilerde gerçekleşen ödül töreninde paralimpik klasmanda birinci Recep Tula, ikinci İsmet Ayık ve üçüncü Hasan Gökhan Kotan büyük alkış aldı.

Genel Klasman Kadınlarda 48:44.41 dereceyle Ceri Edwards birinci, 51:24.01 dereceyle Çiğdem Ezo Topaloğlu ikinci, 52:06.27 dereceyle Ezgi Candan üçüncü oldu. Genel Klasman Erkeklerde ise 48:48.19 dereceyle Mertcan Yıldırım birinci, 49:01.03 dereceyle Emir Alp Maltepe ikinci, 49:13.28 dereceyle Batuhan Sağın üçüncü oldu. Genel Klasman Erkekler kategorisinin ilk üçü ile Genel Klasman Kadınların ikinci ve üçüncü olan sporcularının Çanakkale Belediyespor yüzücüleri olması, antrenörleri Nehir Çakır, Nursena Ortaç ve Yalçın Keske ile kulüpte de ayrı bir mutluluk yarattı.

Ödül törenine katılan Belediye Başkan Vekili M. İrfan Mutluay da genel klasman birincilerinden Ceri Edwards'a madalyasını takdim ederek, tebrik etti. Tören toplu hatıra fotoğrafı çekilmesi ile son buldu.31.08.2023 14:44