Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkuyla Kutlandı


30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkuyla Kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramı, düzenlenen tören ve programlar ile kentimizde de coşkuyla kutlandı.

Zafer Bayramımızın 101. Yıldönümü etkinlikleri kapsamında ilk olarak Çanakkale Valiliği önünde gerçekleşen törene Vali İlhami Aktaş, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa Biçen, Çanakkale Belediye Başkan Vekili M. İrfan Mutluay, CHP Çanakkale Milletvekilleri İsmet Güneşhan ve Özgür Ceylan başta olmak üzere kent protokolü, kurum ve kuruluş temsilcileri, askeri erkan ve kentliler katıldı. Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başlayan tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile son buldu.  

Ardından Valilik Makamında gerçekleşen program kapsamında ise, Vali İlhami Aktaş, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa Biçen ve Belediye Başkan Vekili M. İrfan Mutluay tebrikleri kabul ederek, kent protokolü ve kentlilerin 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutladı.

Kordonda Zafer Coşkusu

Valilik Makamındaki program sonrasında, kordon boyundaki törene geçildi. Tören alanına gelen Vali İlhami Aktaş, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa Biçen ve Belediye Başkan Vekili M. İrfan Mutluay, burada ilk olarak kentlilerin ve tören katılımcılarının bayramını kutladı. Günün anlam ve önemine ilişkin okunan şiirler ve konuşmaların ardından kutlama programı, tören geçişi ile sona erdi.

Öte yandan, Zafer Bayramının 101. Yıldönümü etkinlikleri kapsamında Subay Orduevi'nde de kabul töreni gerçekleştirildi. Kent protokolünün yanı sıra, çok sayıda davetlinin katıldığı törende 30 Ağustos Zafer Bayramı bir kez daha coşkuyla kutlandı.31.08.2023 13:24