Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

Çanakkale Belediye Başkanı Sayın Ülgür Gökhan'ın İzzet Melih Dilmaç'ı Anma Mesajı


Çanakkale Belediye Başkanı Sayın Ülgür Gökhan'ın İzzet Melih Dilmaç'ı Anma Mesajı

Kıymetli hemşerilerim;

Bu kentin kök salmış, en önemli etkinliklerinden biri olan Uluslararası Troia Festivali, ilk olarak 10 Ağustos 1963 tarihinde düzenlenmiştir. Çanakkale’ye değer veren bir grup girişimci kentlinin kıymetli fikir ve çabalarıyla başlayan festival geleneği, günümüze kadar ulaşmıştır.

Uluslararası Troia Festivali denince akla gelen ilk isimlerden olan, yanı sıra Çanakkale’nin ticari, siyasi ve sosyal hayatında da önemli bir yeri bulunan kişilerden biri de İzzet Melih Dilmaç’tı. İzzet amcamızı, ne yazık ki 2018 yılında 55.’sini düzenlediğimiz ve adının özdeşleştiği festivalimizin son gününde kaybetmiştik. Kendisini, bu kentin bir simgesi haline gelen festivalimizin düzenlendiği tarihte kaybetmenin üzüntüsü tarifsiz, öte yandan onun ve kıymetli arkadaşlarının emanetini her yıl daha iyiye götürme çabamız ise büyüktür.

Festivalimizin fikir babası, çok kıymetli İzzet Melih Dilmaç’ı vefat yıldönümünde bir kez daha saygı ve rahmetle anarken, yine Uluslararası Troia Festivalinin gerçekleşmesi, bu geleneğin sürdürülmesinde imza ve emekleri bulunan Sayın Cahit Altan'ı, Sayın Hüseyin Uluarslan'ı, Sayın Eyüp Sabri Özkan'ı da saygı ve rahmetle anıyorum.

Ülgür GÖKHAN

Çanakkale Belediye Başkanı


11.08.2023 16:27