Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

“Troia Cup” Başkan Gökhan'ın Başlama Vuruşu ile Start Aldı


“Troia Cup” Başkan Gökhan'ın Başlama Vuruşu ile Start Aldı

60.Uluslararası Troia Festivali kapsamında düzenlenen “Troia Cup” Yetişkinler Tenis Turnuvası, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'ın başlama vuruşu ile start aldı. 0

Gençlik Spor İl Müdürlüğü Tenis Kortlarında düzenlenen açılış törenine Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'ın yanı sıra Gençlik Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Cüneyt Aksu, Şube Müdürü Simge Öztürk, Çanakkale Tenis Akademisi Antrenörü Aydın Mutlu ve Çanakkale Tenis Akademisi Yönetim Kurulu Üyesi Vural Yurdatap ve kentliler katılım gösterdi. Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'ın açılış vuruşu ile başlayan turnuva, 14 ilden yaklaşık 60 sporcunun katılımı ile gerçekleştirilecek. 7 Ağustos 2023 Pazartesi günü gerçekleştirilen açılış etkinliği ile başlayan “Troia Cup” turnuvası, 13 Ağustos 2023 Pazar günü oynanacak final müsabakaları ile son bulacak. 

Türkiye'de yetişkinler klasmanında ilk kez yapılacak olan tenis turnuvası hakkında açıklamada bulunan Başkan Gökhan; “Uluslararası Troia Festivali kapsamında 14 ilden gelen sporcuların katılımı ile Türkiye Masterlar kategorisinde bir turnuva düzenliyoruz. Bu turnuva hem Çanakkale'nin tanıtımı hem de tenis sporuna gençlerimizin teşvik edilmesi açısından önemli. Turnuvaya katılan tüm sporcularımıza başarılar dilerim” dedi. 


08.08.2023 14:11