Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

H. Yüksel Ergen Parkı Güzelyalı'da Açıldı


H. Yüksel Ergen Parkı Güzelyalı'da Açıldı

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale’nin seramik sanayi ve turizm duayenlerinden, Güzelyalı Mahallesi Eski Muhtarı H. Yüksel Ergen anısına yapılan parkın açılışını gerçekleştirdi.

Çanakkale’nin yetiştirdiği önemli iş insanlarından ve aynı zamanda tarih, turizm ve sanat alanında da kente büyük katkıları olan Yüksek Kimya Mühendisi H. Yüksel Ergen’in anısına yapılan parkın açılışı; Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, CHP Çanakkale Milletvekili İsmet Güneşhan, Belediye Başkan Yardımcısı M. İrfan Mutluay ve Güzelyalı Mahallesi Muhtarı Elif Çelik’in yanı sıra, Ergen ailesi ve yakınları ile Güzelyalı sakinlerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi. 1999-2004 tarihleri arasında Güzelyalı Mahalle Muhtarlığı görevinde de bulunan ve 2020 yılında vefat eden Ergen’in; kentimize sanayi, turizm, tarih ve organik tarım alanlarında da büyük katkıları oldu. Müzik sanatında da ön planda yer alan Yüksel Ergen anısına, açılışa katılan misafirlere keman, piyano ve flütten oluşan müzik dinletisi sunuldu.

Açılışta bir konuşma yapan Başkan Gökhan; “Yüksel Ergen, çok renkli ve başarılı bir kişiliği olan insandı. Sanayiye, turizme büyük katkıları olan, Troya sevdalısı, Organik tarımı kentimize kazandıran, hayvan dostu, müzik sanatçısı, dolu dolu hayatı olan bir insandı. Kendi anısına yapılan bu park oldukça güzel; yaşasaydı kendisi de böyle olsun isterdi. Bizim burada bir araya gelmemize vesile oldu, kendisine çok teşekkür ediyorum, rahmet diliyorum. Parkın yapımı adına Güzelyalı Mahallesi Muhtarımız Elif Hanım’ı da tebrik ediyorum. Yüksel Abi’ye yakışan bir park oldu. Biz belediye olarak bakımı, temizliği, eksikleri konusunda gereken her türlü desteği vereceğiz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini noktaladı.


04.08.2023 13:48