Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

ÇOMÜ Tercih ve Tanıtım Günleri Başladı


ÇOMÜ Tercih ve Tanıtım Günleri Başladı

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, 31 Temmuz 2023 Pazartesi günü düzenlenen Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Tercih ve Tanıtım Günleri açılış etkinliğine katıldı. 

ÇOMÜ Sürekli Eğitim Merkezi Çanakkale Şehir Ofisi'nde düzenlenen Tercih ve Tanıtım Günleri açılış etkinliğine Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Cüneyt Erenoğlu, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Gökhan Baştürk, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer Kalkan, İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, İl Kültür Turizm Müdürü Murat Yılmaz, akademisyenler ve çok sayıda davetli katıldı. 

ÇOMÜ'yü aday öğrenci ve ailelerine tanıtmanın yanı sıra üniversite tercihi yapacak olan aday öğrencilere tercih danışmanlığı hizmeti verecek olan ÇOMÜ Şehir Ofisi'nin açılış etkinliği protokol üyelerinin kurdele kesimi ile başladı. Etkinlikte açılış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Erenoğlu, ÇOMÜ Tercih ve Tanıtım Günleri programına ilişkin bilgi verirken, tercih yapacak olan aday öğrencilere ÇOMÜ'yü seçmeleri konusunda çağrıda bulundu. 

Açılış konuşmasının ardından etkinlik kapsamında katılımcılar, üniversite fakülte ve bölümlerinin tanıtımlarının yapıldığı stantları gezdi. Stantları ilgi ile gezen Başkan Gökhan, akademisyenlerden üniversite bölümleri hakkında ve fakültelerde yapılan faaliyetlere ilişkin bilgi aldı.   

Etkinlikte ÇOMÜ'nün canlı sosyal medya yayınına katılarak üniversite tercihi yapacak olan aday öğrencilere seslenen Başkan Gökhan; “Çanakkale'de öğrencileri güzellikler bekliyor. Barış, özgürlükler ve başarılar bekliyor. Zaten üniversitemiz öğrenciler tarafından tercih edilen bir üniversite. Çanakkale'nin ortamını da gördüklerinde, ÇOMÜ'yü tercih ettikleri için daha da mutlu olacaklardır. Üniversitemizin başarısı her geçen gün artıyor ve daha da artacak. Biz de belediye olarak üniversitemizle birtakım projeleri hayata geçirmek, üniversitemizin tanıtımına katkıda bulunmak ve üniversitemizdeki bölümlerin kent içerisinde etkinlik yapabilmeleri için birlikte projeler ve işbirlikleri yapmayı planlıyoruz. Araştırmalarda üniversite öğrencilerinin memnuniyeti sıralamasında 3. sıradayız. Aday öğrencilerimiz bir an önce burayı tercih etsinler, çünkü yer kalmayabilir” dedi.  

Belediye olarak üniversite öğrencilerinin desteklenmesi amacı ile de çeşitli çalışmaların olduğunu ifade eden Başkan Gökhan; “Üniversiteye ilk kayıt çok önemli bir hatıradır. Biz de ilk kayıt sırasında bir öğrencimize burs sağlayarak güzel bir katkıda bulunuyoruz. Burada güzel günler geçireceklerini düşünüyor ve özellikle yüksek puan alan öğrencilerimizi bu kente bekliyoruz ki, kentimizin ve üniversitemizin başarısı daha da yükselsin” dedi.

31 Temmuz 2023 Pazartesi günü başlayan Tercih ve Tanıtım Günleri, 4 Ağustos 2023 tarihine kadar, ÇOMÜ Şehir Ofisinde ziyarete açık olacak.    


31.07.2023 17:00