Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

Kurban Satış ve Kesim Alanında Hazırlık Çalışmaları Başladı


Kurban Satış ve Kesim Alanında Hazırlık Çalışmaları Başladı

28 Haziran-1 Temmuz 2023 tarihleri arasında kutlanacak olan Kurban Bayramı kapsamında, kentlilerimizin sağlıklı ve hijyenik bir ortamda kurban alım ve kesim işlemlerini yapabilmesi amacı ile Çanakkale Belediyesi tarafından Kurban Satış ve Kesim Alanındaki hazırlık çalışmaları başladı. 

Çanakkale Belediyesi tarafından altyapısı hazırlanmış olan İsmetpaşa Mahallesi Metin Oktay Caddesi üzerindeki (Eski Beton Santrali mevkii) Kurban Satış ve Kesim Alanında kentlilerin güvenli bir şekilde kurbanlıklarını alabilmeleri ve kesim işlemlerini yapabilmeleri amacı ile alanda gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında, alanda ağaç budama ve yabani otların temizlenmesi çalışması yapıldı.

Öte yandan kurbanlık hayvanların iyi şartlarda barındırılabilmesi ve kentlilerin de kurbanlıklarını sağlıklı koşullarda alabilmelerinin yanı sıra alandaki düzenin sağlanabilmesi amacı ile peron ve yol çizgileri de çekiliyor. Temiz ve hijyenin sağlanması amacıyla gerçekleştirilecek ilaçlama ve dezenfeksiyon işlemlerinin ardından alan kentlilerin hizmetine açılacak. 16.06.2023 14:05