Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

Çanakkale Belediyesi Kültür Merkezi, Açılışını “Karmakarışık” Oyunu ile Yaptı


Çanakkale Belediyesi Kültür Merkezi, Açılışını “Karmakarışık” Oyunu ile Yaptı

Çanakkale Belediyesi Yeşil Yerel Yönetim Binası ile birlikte yapımı tamamlanan Çanakkale Belediyesi Kültür Merkezinin açılışı, 8 Nisan 2023 Cumartesi günü sahnelenen Çanakkale Belediyesi Tiyatro Topluluğunun “Karmakarışık” oyunu ile gerçekleşti.

Çanakkale Belediyesinin kente kazandırdığı çok amaçlı kullanıma uygun 700 kişi kapasiteli yeni salonun ilk etkinliği olan tiyatro oyununa Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve eşi Hale Gökhan, Belediye Meclis Üyesi Birten Sarıbaş başta olmak üzere çok sayıda kentli katıldı.

Çanakkale Belediyesi Tiyatro Topluluğu tarafından hazırlanan, Ebru Naz Eşli'nin yönettiği, U.Şahin Tağı, Serpil Kırıcı, Semih Kaynak, Yusuf Öcal, Hasan Sami Er, Nevnihal Genli, Binnur Tanrıver, Erol Küçükaksoy, Uğur Yıldırım ve Emre Erdoğan'ın oynadığı “Karmakarışık” oyunu, izleyicilere keyifli bir akşam yaşattı. Beğeni ile izlenen oyun, büyük alkış aldı.

Oyunun sonunda tüm ekibi tebrik eden Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, yönetmen Ebru Naz Eşli ve oyunculara çiçek takdiminde bulundu. Salonun ilk kez kullanıma açıldığını belirten Başkan Gökhan, “Şu an yeni belediye binası içerisindesiniz. Bu yapı sizlerin kaynaklarıyla yapıldı. Onun için burası sizin. Beğenmiş olmanız önemliydi. Onun için de çok mutluyum. Kentlilerimiz inşallah uzun yıllar buradan faydalanma imkanı bulur. Burası çağdaş bir teknolojiyle yapıldı. Yeşil bina olarak sertifikamızı da alacağız. Çanakkale halkına yakışır bir bina oldu. Burada birçok etkinlikte bir arada olacağız” diye konuştu.

Çanakkale'ye Şehir Tiyatrosu Yakışır

Yaklaşık 16 yıldır faaliyetlerini sürdüren Çanakkale Belediyesi Tiyatro Topluluğunun 'şehir tiyatrosu' talebini de olumlu karşılayan Başkan Gökhan, “Bu işi başarıyla sürdürüyorsunuz. Çanakkale halkı da sanata, tiyatroya çok hevesli. Hak ediyor Çanakkale halkı, bunu biz de sağlayalım” dedi.10.04.2023 12:01