Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

Çocuk Kültür Evi'nde Birbirinden Keyifli Şubat Ayı Etkinlikleri


Çocuk Kültür Evi'nde Birbirinden Keyifli Şubat Ayı Etkinlikleri

Çocukların kültürel, sanatsal ve sosyal gelişimlerini desteklemek amacıyla farklı disiplinlerden atölye ve etkinlik programları yürüten Çanakkale Belediyesi Çocuk Kültür Evi’nde şubat ayı boyunca, yazar sohbetlerinden sanatçı buluşmalarına ve film günlerine kadar pek çok renkli etkinlik çocukları bekliyor.

Sanatın farklı disiplinlerinde çalışmalarını yürüten sanatçılarla çocukları bir araya getiren “Sanatçı Buluşmaları” etkinliğinin şubat ayı konuğu ÇOMÜ Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Öğretim Görevlisi ve flüt sanatçısı Can Emre Akay olacak. Sanatsever tüm çocukların büyük bir ilgiyle takip ettiği etkinlik, 18 Şubat 2023 Cumartesi günü saat 11.30’da Çocuk Kültür Evi’nde gerçekleştirilecek. 

Yazınseverler tarafından merakla beklenen, çocukların erken yaşta kitap sevgisi edinmelerine ve edebiyatla nitelikli ilişki kurabilmelerine katkı sunan “Evde Yazar Sohbetleri” etkinliğinin şubat ayı konuğu ise hem yetişkinler hem çocuklar için eserler veren ödüllü yazar Çiğdem Sezer olacak. Çevrim içi gerçekleştirilecek olan etkinlik, 24 Şubat 2023 Cuma günü saat 13.00’te Çocuk Kültür Evi’nin sosyal medya hesapları üzerinden paylaşıma sunulacak. 

Her hafta çocuklarla birlikte film izlenip ardından bu filmin karakterlerinin, hikaye ve olay örgüsünün, müziğinin incelendiği bir film okuma atölyesi formatında yürütülen “Film Günleri” etkinliğinde şubat ayı boyunca her cuma saat 15.30’da sinefilleri Çocuk Kültür Evi’nde konuk edecek. 8 yaş ve üzeri tüm çocukların katılımına açık olarak yürütülen etkinlik programı dahilinde, 10 Şubat 2023 Cuma günü saat 15.30’da “Charlie'nin Çikolata Fabrikası ” filmi, 17 Şubat 2023 Cuma günü saat 15.30’da “Otel Transilvanya 2” filmi ve 24 Şubat 2023 Cuma günü saat 15.30’da “Şarkını Söyle” filmi birlikte izlenerek incelenecek.

Çocukların potansiyellerini keşfetmelerine ve yaratıcılıklarını geliştirmelerine destek olmayı hedefleyen Çocuk Kültür Evi, tüm çocukları birbirinden renkli şubat ayı etkinliklerine katılmaya davet ediyor. 

Ayrıntılı Bilgi İçin: Cevatpaşa Mahallesi Piri Reis Caddesi Bayrak Sokak NO: 26/A 

Telefon: 0 286 217 73 11


01.02.2023 15:13