Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

Kent Müzesinde Çanakkale Turizm Tanıtma Derneği Konuşuldu


Kent Müzesinde Çanakkale Turizm Tanıtma Derneği Konuşuldu

Çanakkale Kent Müzesi ve Arşivi Toplantı Salonu’nda konuşmacı Veysel Tolun ile “Kentin 60 Yıllık Tanığı Çanakkale Turizm Tanıtma Derneği ve Sergi Öyküsü” başlıklı kent sohbeti gerçekleştirildi.

Derneğin kuruluşunun 60. yılına özel olarak hazırlanan proje kapsamında yer verilen etkinlikte Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Veysel Tolun kentteki turizm alanındaki çalışmaları, 60 yıldır kentte hala aktif olarak varlığını sürdüren Çanakkale Turizm Tanıtma Derneği’nin geçmişten günümüze tarihsel sürecini ele aldı. 

1963 yılından itibaren faal olan derneğin önde gelenlerinin aynı zamanda Troia Festivali'ni ilk defa organize eden kişiler olduğunun altını çizerek, konuşmasına derneğin kuruluşunda emeği geçen eski yöneticileri tanıtarak başlayan Veysel Tolun, derneğin kuruluş amacına ve oluşum sürecine ve bu süreçte yapılan çalışmalara değindi. 

Öte yandan, 25 Ocak 2023 Çarşamba günü 17.30-18.30 saatleri arasında ise Ahmet Kaşıkçı'nın katılımıyla “Troas Yarımadası'nın Dünya Üzerindeki Yeri ve Turizm Tanıtma Derneği'nin Bu Değerlere Katkısı” isimli kent sohbeti, Çanakkale Kent Müzesi ve Arşivi Toplantı Salonu’nda kentlilerle buluşacak.                                                       


12.01.2023 16:05