Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

Can Dostlarımız İçin Çalışmalar Aralıksız Sürüyor


Can Dostlarımız İçin Çalışmalar Aralıksız Sürüyor

Çanakkale Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, kent genelinde sokakta yaşayan can dostlarımız için gerçekleştirdikleri çalışmaları Aralık ayı boyunca da aralıksız olarak sürdürdü.

Veteriner İşleri Müdürlüğünce gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında, Aralık ayı boyunca 92 kedi ve 56 köpeğin kısırlaştırma operasyonu tamamlandı. Uzman ekiplerce alınan kedi ve köpekler kısırlaştırma işlemlerinin ardından gerekli sağlık kontrollerinden geçirilirken, 5199 Sayılı Kanun kapsamında gerçekleştirilen tedavilerinin ardından can dostlarımız, alındıkları bölgelere geri bırakıldı.

Can Dostlar Yeni Yuvalarına Kavuşuyor

Yürütülen çalışmalar kapsamında can dostlarımız, belediyemiz ve kentlilerimizin de duyarlılıkları sayesinde yeni yuvalarına kavuşmaya devam ediyor. Sahiplendirme çalışmaları doğrultusunda yine Aralık ayında 21 köpek ve 32 kedi de yeni yuvasına kavuştu.

Öte yandan Sokak Hayvanları Geçici Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde gerçekleştirilen çalışmalar doğrultusunda Aralık ayı içerisinde 219 can dostumuzun muayene ve tedavileri yapılırken, kedi ve köpek olmak üzere toplamda 197 aşılama işlemi yapıldı. Ayrıca 109 can dostumuz da mikroçip ile kayıt altına alındı.   

Kentimizi ve yaşamımızı paylaştığımız can dostlarımız ile ilgili konularda kentlilerimiz, 0286 212 60 08 ve mobil 0552 986 7128 nolu telefonlardan Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerine ulaşabilirler.28.12.2022 14:41