Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

Başkan Vekili Ünüvar Engelli Belediye Personeli ile Bir Araya Geldi


Başkan Vekili Ünüvar Engelli Belediye Personeli ile Bir Araya Geldi

Belediye Başkan Vekili Rebiye Turan Ünüvar, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında Çanakkale Belediyesinde çalışan engelli personel ile kahvaltıda bir araya geldi.

Parion Otel'de düzenlenen etkinliğe Belediye Başkan Vekili Rebiye Turan Ünüvar, Belediye Başkan Yardımcısı M. İrfan Mutluay, birim müdürleri, sendika temsilcileri ile belediye personeli katıldı. Etkinlikte bir  konuşma yapan Başkan Vekili Ünüvar, 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde Çanakkale Belediyesinde çalışan personel ile buluşmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek sözlerine başladı. Engelli kentlilerin sokağa rahat bir şekilde çıkmalarının önemli olduğuna vurgu yapan Ünüvar, böylelikle hem kendilerinin hem de ailelerinin psikolojik açıdan motive olduğunu belirtti.  

Çanakkale Belediyesinde de çok sayıda engelli personelin görev aldığını belirten Ünüvar, bundan büyük bir mutluluk duyduklarını ifade ederek, “Engelli bireylerin siyasetten iş dünyasına kadar yaşamın her alanında var olması çok önemli. Hatta bunun da ötesinde siyasetten iş yaşamına kadar birçok alanda yönetim kadrolarında yer almalı. Bu konuda sizlerin vereceği mücadelede bizler de sizlerin yanında olmalıyız. Bununla ilgili verdiğiniz mücadeleye bizler de destek olalım ki bu konuda sizlerin edindiği farkındalığı hep birlikte şehrimize, ülkemize ve dünyamıza yayalım. Hangi noktalarda sıkıntılar yaşıyoruz, hangi alanda kısıtlarımız var? Böylelikle bunu daha rahat görebilir, kavrayabilir ve hep birlikte yaşadığımız engelleri daha kolay aşabiliriz” dedi.

Başkan Vekili Ünüvar'ın konuşmasının ardından etkinlik, keyifli bir sohbet ortamı ile devam etti.02.12.2022 14:48