Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

59.Uluslararası Troia Festivali Spor Etkinlikleri Sona Erdi


59.Uluslararası Troia Festivali Spor Etkinlikleri Sona Erdi

Çanakkale Belediyesi tarafından bu yıl 59.'su düzenlenen Uluslararası Troia Festivali kapsamında kentin pek çok noktasında gerçekleştirilen spor etkinlikleri son buldu.

Festival kapsamında Halk Bahçesi'nde düzenlenen “Sağlıklı Yaşam İçin Sporla Günaydın” etkinliği kentlilerin yoğun katılımı ile gerçekleştirildi.  Kentliler hafta içi her gün saat 08.30-09.30 arasında güne sporla başlamak için bir araya geldi. 

Festival programı içerisinde yer alan “Plaj Voleybolu” Turnuvası 11-13 Ağustos tarihleri arasında Barış Plajında gerçekleştirildi. 16 takımın kıyasıya mücadele ettiği turnuva çekişmeli maçlara sahne olurken, sporseverler de maçlara büyük ilgi gösterdi. 11 Ağustos'ta Dj Sinem Yaşa, 12 Ağustos'ta Dj Yasin Özkılınç ve 13 Ağustos'ta Dj Utku Cüce maçlar öncesi her gün canlı dj performansı sergiledi. Turnuva sonunda ise dereceye giren takımlara ödüllerini Belediye Başkan Yardımcısı M.İrfan Mutluay, Çanakkale Belediyespor Kulübü Başkanı Levent Çetin ve Çanakkale Belediyespor Kulübü Yöneticisi Tahsin Uysal verdi. 

Halk Bahçesi'nde festival boyunca devam eden çocuk etkinlikleri kapsamında ise 13 Ağustos Cumartesi günü saat 17.30-20.00 saatleri arasında satranç antrenörü Şenay Danışan, çocuklara yönelik satranç etkinliği gerçekleştirildi. Öte yandan Yin Yoga Yüz Yogası Eğitmeni Şeyma Erdoğan ve Yoga eğitmeni Burcu Çakır da Halk Bahçesi'nde kentlilere yoga ve yüz yogası tekniklerini öğretti. Halk Bahçesi'nde düzenlenen spor etkinliklerinde ayrıca “Sezin'le Nefes ve Bedenini Esnet” etkinliği ise kentlilerden büyük ilgi gördü. 

9-14 Ağustos 2022 tarihleri arasında ise festival programı kapsamında Çağlar Kaynak Basketbol Sahası'nda bu yıl 26.'sı düzenlenen 3x3 Basketbol Turnuvası büyük ilgi gördü. Büyük rekabetlere sahne olan maçların yaşandığı turnuvada, final müsabakası öncesinde ise aerobik ve jimnastik gösterileri büyük alkış aldı. Dereceye giren takımlara kupa ve madalyalarının verilmesinin ardından turnuva, hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.  

Birbirinden renkli etkinlikler ile kentin farklı noktalarında düzenlenen spor etkinlikleri kapsamında Masa Tenisi Turnuvası, 13-14 Ağustos 2022 tarihleri arasında 18 Mart Spor Salonu'nda düzenlendi. Turnuvanın açılış maçında Belediye Başkan Yardımcısı M. İrfan Mutluay da katılımcılarla birlikte oynadı. 7 Ayrı kategoride 93 sporcunun katılım gösterdiği turnuva sonunda dereceye giren katılımcılara Belediye Başkan Yardımcısı M. İrfan Mutluay plaket ve ödüllerini takdim etti.  

Festival kapsamında düzenlenen Dart Turnuvası ise 13 Ağustos Cumartesi günü, Çanakkale Belediyespor Kulübü Tesisleri'nde 11.00 – 18.00 saatleri arasında düzenlendi. Renkli görüntülerin yaşandığı turnuva sonunda dereceye giren katılımcılara ödülleri verildi. 16.08.2022 16:08