Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

59. Uluslararası Troia Festivali Etkinlikleri Devam Ediyor


59. Uluslararası Troia Festivali Etkinlikleri Devam Ediyor

Çanakkale Belediyesi tarafından bu yıl 59.'su düzenlenen Uluslararası Troia Festivali, ikinci gününde de çeşitli etkinlikler ile kentin dört bir yanında devam etti.

59. Uluslararası Troia Festivali programı kapsamında 17:30-20:00 saatleri arasında Halk Bahçesinde çocuklara yönelik düzenlenen etkinlikler kentlilerden yoğun ilgi gördü. Yerel emekler etkinlikleri, Oyunlar, atölyeler ve çeşitli etkinliklerin sergilendiği Halk Bahçesi'nde çocuklar ve kentliler, keyifli zaman geçirme fırsatı buluyor.

Festival kapsamında Özgürlük Parkı, Deniz Müzesi ve Barış Kordonu'nda düzenlenen konserler de ikinci günde devam etti. Özgürlük Parkı'nda sahne alan Retrobüs müzik grubu tarafından seslendirilen şarkılara kentliler de hep bir ağızdan eşlik etti.

Deniz Müzesi'nde düzenlenen festival konserleri kapsamında ise Golden Horn Brass müzik grubu kentlilerle buluştu.  Golden Horn Brass tarafından seslendirilen klasik ve caz ezgileri ile kentliler keyifli bir yaz gecesi yaşadı.

Barış Kordonu'nda gerçekleştirilen konserde ise Çanakkale'nin yerel grubu Boğaz Müzik Orkestrası sahne aldı. Çaldıkları şarkılar ile kentlilere müzik şenliği yaşatan grup, dinleyenlerden büyük beğeni topladı.

59.Uluslararası Troia Festivali kapsamında ayrıca 10 Ağustos Çarşamba günü Cumhuriyet Meydanından başlayan kortejle ÇAFAD Halk Dansları Topluluğu ve yurt dışından gelen misafirlerin Cancan Band eşliğinde gerçekleştirdikleri kortej yürüyüşü Çağlar Kaynak Basketbol Sahasında yapılan halk oyunları gösterileri ile devam etti. Etkinlikte ilk olarak Van'dan gelen TUŞPA Sanat Gençlik ve Spor Kulübü Dans grubu sahne alırken, sergiledikleri performans kentlilerden büyük alkış aldı. Ardından yurtdışından gelen misafir halk dansları gruplarının gösterileri ile devam eden etkinlik yoğun ilgi ile karşılandı.   

Öte yandan festival kapsamında düzenlenen spor etkinlikleri de hız kesmeden devam ediyor. Çağlar Kaynak Basketbol Sahası'nda devam eden 3x3 basketbol etkinliklerinde takımlar büyük bir rekabet ile mücadele ediyor. Basketbol turnuvasının yanında ayrıca Halk Bahçesi'nde düzenlenen “Sezin ile Nefes ve Bedenini Esnet” etkinliği de kentlilerden büyük ilgi görüyor.11.08.2022 14:20