Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

59. Uluslararası Troia Festivali Tanıtım Toplantısı Gerçekleştirildi…


59. Uluslararası Troia Festivali Tanıtım Toplantısı Gerçekleştirildi…


25.07.2022 Pazartesi günü düzenlenen organizasyon ile 59. Uluslararası Troia Festivali programı tanıtımı basın mensupları aracılığıyla kamuoyuyla paylaşıldı. 

Kentimizde 1963 yılından bu yana düzenlenen kentin sosyal ve kültürel yaşamına renk ve canlılık katan Uluslararası Troia Festivali, bu sene 9-13 Ağustos tarihleri arasında çeşitli kültür ve sanat etkinlikleri ile bir kez daha kentlilerle buluşacak.

Uluslararası Troia Festivali “Sanat Uygarlığın İmzasıdır” sloganı ile 9 Ağustos 2022 Salı günü itibariyle başlayacak festival kentin çeşitli noktalarında 13 Ağustos 2022 Cumartesi gününe kadar devam edecek. Festivalin resmi açılış töreni ise 10 Ağustos 2021 Çarşamba günü Troia Antik Kentinde gerçekleşecek.

Uluslararası Troia Festivali programının tanıtımının yapıldığı basın toplantısında konuşma yapan Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan; “Covid dönemi kötü bir dönemdi. Bu nedenle geçmiş yıllarda festivalimize ara vermek zorunda kalmıştık. Şimdi alacağımız önlemlerle kentlilerimizle ve festival için kentimize gelecek konuklarımızla birlikte omuz omuza buluşarak insanlarımızın nefes almasını sağlamak ve sıkıntılarını biraz olsun unutturmak için bir araya gelmek istiyoruz. Sadece müzik değil tiyatro söyleşiler ve etkinliklerin de yer aldığı bir program hazırladık.

 Troia Ören yerinde yapılacak açılış töreninde 59.Uluslararası Troia Festivali Afiş yarışmasında dereceye girenlere ödüllerini takdim edeceğiz. Törende ayrıca Homeros Bilim Kültür Sanat ödülünü Çanakkale Tubingen Troia Vakfı'na takdim edeceğiz. Tüm halkımızı festivalimize bekliyoruz” dedi

Çanakkale Belediyesi Kültür İşleri Müdürü Özlem Eryiğit yaptığı açıklamayla etkinlik programı hakkında bilgileri basın mensuplarıyla paylaştı.

59. Uluslararası Troia Festivali Tanıtım Toplantısı için Tıklayınız

59. Uluslararası Troia Festivali Etkinlik Broşürü İçin Tıklayınız:

59. Uluslararası Troia Festivali konserler ve dahası için Tıklayınız.26.07.2022 15:25