Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

Başkan Gökhan, Yeşil Yerel Yönetim ve Kültür Merkezi Çalışmalarını İnceledi


Başkan Gökhan, Yeşil Yerel Yönetim ve Kültür Merkezi Çalışmalarını İnceledi

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Belediyesi çalışmalarını yerinde incelemek amacı ile düzenlediği teknik inceleme gezilerini aralıksız sürdürüyor.

Kent genelindeki yatırım ve projeleri incelemek için gerçekleştirdiği teknik inceleme gezisi kapsamında Başkan Gökhan, 1 Haziran 2022 Çarşamba günü çalışmaları tüm hızı ile devam eden Yeşil Yerel Yönetim ve Kültür Merkezi binasını ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Belediye Başkan Yardımcıları Rebiye Turan Ünüvar, M. İrfan Mutluay, Handan Özyayla Kenar ve Özleyiş Çetin'in yanı sıra birim müdürleri ile teknik ekip eşliğinde Yeşil Yerel Yönetim ve Kültür Merkezi Binası'nı gezerek çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Gökhan, yüklenici firma yetkilileri ve teknik ekipten çalışmalarda gelinen son durum hakkında bilgi aldı.

Yeşil Yerel Yönetim ve Kültür Merkezinde devam eden çalışmalar kapsamında, binanın dış cephesinde cam imalatları için malzeme şantiye sahasına gelmiş olup montaj imalatları devam etmekte ve cephenin tamamlanması için imalatlar hızla sürmektedir. Çatıda Güneş Enerji Tesisinin (GES) kurulması için altyapı imalatları yapılmış olmakla birlikte, güneş enerji panellerinin montajına da başlanmıştır. Ofis katlarında ise ofis bölmesi cam ve mdf panel imalatlarının montajı da devam etmektedir. Yapının giriş kısmında ve koridorlarda Baffle asma tavan imalatları devam etmekle birlikte, arşiv odalarının alçıpan imalatları tamamlanmıştır. Islak hacimlerce seramikler, ara bölmeler ve lavabo montajları tamamlanmıştır. Yapının içerisinde ince imalatlar hızlı bir şekilde tamamlanmaktadır. Kısa bir süre içerisinde meydan izolasyonuna geçilmesi ve açık alan düzenlemelerin yapılması hedeflenmektedir.


01.06.2022 14:55