Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

Çocuk Kültür Evi Özge Özdemir'i Konuk Ediyor


Çocuk Kültür Evi Özge Özdemir'i Konuk Ediyor

Çanakkale Belediyesi Çocuk Kültür Evi, çocukları yazarlar ve farklı disiplinlerden sanatçılarla buluşturmaya devam ediyor. “Evde Yazar Sohbetleri” başlığıyla çevrim içi olarak yürütülen ve Çocuk Kültür Evi YouTube kanalı ile sosyal medya hesapları üzerinden paylaşıma açılan video sohbetlerin mart ayı konuğu felsefe üzerine yaptığı çalışmalarla tanınan eğitmen ve yazar Özge Özdemir olacak.

Özge Özdemir‘in Çocuk Kültür Evi için özel olarak gerçekleştirdiği; çocukluğundan, yazma sürecinden bahsettiği ve kitaplarıyla ilgili pek çok detaya yer verdiği keyifli sohbet,12 Mart 2022 Cumartesi günü saat 14.00’te Çocuk Kültür Evi sosyal medya hesapları üzerinden paylaşıma sunulacak.

Etkinliğin ardından yazarın Redhouse Kids Yayınları bünyesinde yayımlanan “Çocuklar İçin Felsefe“ serisinin En İyisini Yapmak Mümkün mü?, Kavga Çare Olur mu?, Kaygıdan Kaçılır mı?, Öfkelenmemek Elde mi?, Her Şakaya Gülünür mü?, Her Söze Güvenilir mi? adlı kitapları, Çanakkale Belediyesi tarafından Çocuk Kültür Evi atölye programlarına devam eden çocuklara armağan edilecek.

Özge Özdemir  Kimdir?

Boğaziçi Üniversitesi Felsefe Bölümü’nden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi Felsefe Bölümü’nde yüksek lisans ve doktora eğitimini tamamladı. Çeşitli devlet ve vakıf üniversitelerinde öğretim görevlisi olarak çalıştı.

2015 yılında Montclair State University/Institute for the Advancement of Philosophy for Children (IAPC) merkezinde Çocuklar için Felsefe Eğitmenliği programını tamamladı. Pek çok ülkede ilerlemeci öğretim yöntemleri arasında ilk sıralarda yer alan Çocuklar ve Topluluklar için Felsefe (P4C) yöntemini Türkiye’de bilinir kılma, araştırma ve uygulama çalışmalarıyla yaygınlaştırma amacıyla Little Thinkers Society’i kurdu. Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi’nde Çocuklar için Felsefe Eğitmen Eğitimi Uzmanlık Sertifikası programını yürütmekte, aynı zamanda Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde yarı-zamanlı öğretim görevlisi olarak Eğitim Felsefesi dersi vermektedir.

Eğitmenlik, eğitmen eğitimi, eğitim içeriği hazırlama konularında bilgi ve deneyim sahibidir. 2009 doğumlu Ferhan’ın annesidir.

Çocuk Kültür Evi sosyal medya hesapları:

https://www.facebook.com/cocukkulturevi/

https://www.instagram.com/cocukkulturevi/

https://twitter.com/CocukKulturEvi
09.03.2022 15:33