Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

Can Dostlarımız İçin Çalışmalarımız 2021 Yılında Aralıksız Devam Etti


Can Dostlarımız İçin Çalışmalarımız 2021 Yılında Aralıksız Devam Etti

Çanakkale Belediyesi, kent genelinde sokakta yaşayan can dostlarımız için çalışmaya devam ediyor. 2021 yılı boyunca da çok sayıda can dostun bakımları gerçekleştirilirken, pek çoğunun da yeni bir yuvaya kavuşması sağlandı.

Veteriner İşleri Müdürlüğünce gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında, 2021 yılı Aralık ayında 18 köpek ve 60 kedi kısırlaştırılırken, yıl boyunca ise toplamda 217 köpek ve 746 kediye kısırlaştırma operasyonu yapıldı. Uzman ekiplerce alınan kedi ve köpekler kısırlaştırma işlemlerinin ardından gerekli sağlık kontrollerinden geçirilirken, 5199 Sayılı Kanun kapsamında gerçekleştirilen tedavilerinin ardından can dostlarımız, alındıkları bölgelere geri bırakılıyor.

Sokakta yaşayan can dostlara yönelik faaliyetlerini ara vermeden sürdüren Çanakkale Belediyesi tarafından yıl boyunca sokak hayvanlarının beslenme, bakım ve tedavi ihtiyaçları da düzenli olarak karşılandı.

Can Dostlarımız Yeni Yuvalarına Kavuşuyor

Yürütülen çalışmalar kapsamında can dostlarımız, belediyemiz çalışmaları ve kentlilerimizin de duyarlılıkları sayesinde yeni yuvalarına kavuşmaya devam ediyor. Can dostlarımızın yeni yuvalarına kavuşturulması amacı ile gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında ise Aralık ayında 25 köpek ve 4 kedi sahiplendirilirken, 2021 yılında ise toplamda 171 köpek ve 49 kedi yeni yuvalarına kavuştu.
03.01.2022 10:07