Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

TÜBİTAK Yaz Bilim Kampı Sona Erdi


TÜBİTAK Yaz Bilim Kampı Sona Erdi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Eğitim Fakültesi akademisyenlerinden Öğr. Gör. Arzu Bayındır'ın proje yürütücülüğünde gerçekleştirilen, Çanakkale Belediyesi tarafından desteklenen TÜBİTAK “Sihirli Dünyalara Açılan Kapılar ve Bilime Yolculuk” Yaz Bilim Kampı sertifika töreni ile son buldu.

2-22 Ağustos 2021 tarihleri arasında 3 ayrı dönemden oluşan Yaz Bilim Kampına Çanakkale’de öğrenim gören başarılı öğrencilerin yanı sıra, 2020 yılında İzmir depreminde birinci derece etkilenen çocuklar, Darüşşafaka Eğitim Kurumu’nda öğrenim gören öğrenciler ile şehit ve gazi çocuklarının katıldı.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ve farklı üniversitelerden öğretim elemanları tarafından yürütülen program etkinlikleri, 7'şer günlük programlarla üç dönem olarak Çanakkale’de gerçekleştirildi. 

Programın son günü kapsamında ise Belediye Başkan Vekili Rebiye Turan Ünüvar’ın da katılımıyla sertifika töreni düzenlendi. Öğr. Gör. Arzu Bayındır, kampa ilişkin bilgiler verirken, Başkan Yardımcısı Rebiye Turan Ünüvar da programda emeği ve katkısı bulunan herkese teşekkürlerini iletti.

Etkinlik, öğrencilere sertifikalarının verilmesi ve kamp pastasının kesimi ile sona erdi.


23.08.2021 14:16