Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikler İle Kutlandı


15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikler İle Kutlandı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü, Çanakkale ve Tarihi Gelibolu Yarımadası'nda düzenlenen bir dizi etkinlik ile kutlandı.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeni ile düzenlenen etkinlikler kapsamında ilk olarak Çanakkale Hastanebayırı Şehitliği ve Şehitler Abidesi'nde anma töreni gerçekleştirdi. Şehitliklerde düzenlenen törenlere Vali İlhami Aktaş, Belediye Başkan Vekili Süleyman Canpolat, Gelibolu 2'nci Kolordu Komutanı Tümgeneral Mustafa Oğuz, Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mehmet Cem Okyay'ın yanı sıra askeri ve sivil protokol üyeleri katıldı. Çelenk sunumu ile saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan törenler, okunan duaların ardından şehit mezarlarına karanfil bırakılmasıyla son buldu.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri, İskele Meydanında düzenlenen kutlama programı ile devam etti. Vali İlhami Aktaş, Belediye Meclis Üyesi Süleyman Canpolat ve protokol üyelerinin katılımı ile gerçekleşen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Program, Günün anlam ve önemine ilişkin konuşmalar, sinevizyon gösterimleri ve okunan dulalar ile gece boyunca devam etti.  


16.07.2021 09:58