Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

Başkan Gökhan Teknik İnceleme Gezisinde


Başkan Gökhan Teknik İnceleme Gezisinde

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, 23 Haziran 2021 Çarşamba günü gerçekleştirdiği teknik inceleme gezisi kapsamında; Yat Limanı, Halkın Bakkalı, İçme Suyu Arıtma Tesisi, Üretici Pazarı ve ÇOMÜ Dardanos Yerleşkesini ziyaret etti.

Başkan Gökhan'ın teknik inceleme gezisi kapsamındaki ilk durağı Yat Limanı'nda gerçekleştirilen müsilaj temizleme çalışmaları oldu. Müsilaj temizleme çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Gökhan, çalışmaların durumu ve işleyişi hakkında bilgi aldı.

Başkan Gökhan ardından yapımı büyük ölçüde tamamlanan Halkın Bakkalı hizmet binasını ziyaret etti. Esenler Mahallesi'nde büyük bir hız ile ilerleyen inşaat çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Gökhan, bina içi ve çevresinde yapılacak düzenlemelere ilişkin bilgi aldı.

Teknik İnceleme gezisini sürdüren Başkan Gökhan, Esenler Mahallesi'nde yapımı devam eden yeni İçme Suyu Arıtma Tesisini de ziyaret etti. Yüklenici firma yetkilileri ile bir araya gelen Başkan Gökhan, inşaat çalışmalarında gelinen son duruma ilişkin incelemelerde bulundu.

Teknik inceleme gezisine devam eden Başkan Gökhan'ın bir sonraki durağı ise Barbaros Atam Kreş ve Gündüz Bakım Evi arkasında yapımı tamamlanan üretici pazarı oldu. Kısa süre içerisinde faaliyete geçmesi planlanan pazar alanında incelemelerde bulunan Başkan Gökhan, yapılacak düzenlemelere ilişkin teknik ekipten bilgi aldı.

Teknik inceleme gezisi kapsamında Başkan Gökhan'ın son durağı ÇOMÜ Dardanos Yerleşkesi içerisinde yer alan Deniz Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi'nin üretim tesisi oldu. Burada Deniz Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi öğretim üyeleri ile bir araya gelen Başkan Gökhan, tesisi gezerek üretimi yapılan deniz canlıları hakkında bilgi aldı.


23.06.2021 15:23