Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

Başkan Gökhan Teknik İnceleme Gezilerine Devam Ediyor


Başkan Gökhan Teknik İnceleme Gezilerine Devam Ediyor

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Belediyesinin kent genelinde gerçekleştirdiği çalışmaları yerinde incelemek amacı ile gerçekleştirdiği teknik inceleme gezisi kapsamında Hoşgörü Parkı ve İçme Suyu Arıtma Tesisini ziyaret etti. 

Başkan Gökhan teknik inceleme gezisi kapsamında ilk olarak yapımı devam eden yeni İçme Suyu Arıtma Tesisinde incelemelerde bulundu. Belediye Başkan Yardımcıları ve teknik ekip eşliğinde inşaat alanını gezen Başkan Gökhan, çalışmalar hakkında yüklenici firma ve şantiye proje kontrol şefinden bilgi aldı.

Başkan Gökhan ardından, Esenler Mahallesinde yapımı tüm hızı ile devam eden Hoşgörü Parkı’nı ziyaret ederek buradaki çalışmaları inceledi. Park alanını gezerek peyzaj çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Gökhan, teknik ekipten çalışmaların ilerleyişi hakkında bilgi aldı. 

Hoşgörü Parkı Hakkında

Esenler Mahallesi Eski SSK Hastanesi Durağı arkasında bulunan 11 bin 700 metrekarelik proje alanına sahip Hoşgörü Parkı; 110 metrekare Fitness alanı, metrekare çocuk oyun alanı, 500 metre uzunluğunda koşu parkuru ve 8 bin metrekare yeşil alandan oluşmaktadır. Yeşil alanın hakim olduğu projede düşünürler, yazarlar ve sanatçıları içeren rölyefler sergilenecek. Park genelinde kullanılan sanatsal objeler ile ilgili de sergi alanları yer alacak. Projede ayrıca engelli dostu malzemeler kullanılmıştır.


06.05.2021 14:31