Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

Kurban Satış ve Kesim Alanında Hazırlıklar Tamamlandı


Kurban Satış ve Kesim Alanında Hazırlıklar Tamamlandı

Kentlilerimizin daha sağlıklı ve hijyenik bir ortamda kurban kesim işlemlerini yapabilmesi amacı ile Çanakkale Belediyesi tarafından Kurban Satış ve Kesim Alanındaki hazırlık çalışmaları tamamlandı.

Çanakkale Belediyesi tarafından altyapısı hazırlanmış olan eski beton santrali mevkiindeki Kurban Satış ve Kesim Alanında peron ve yol çizgileri çekildi. Ayrıca, alanın temiz ve hijyenik olması açısından da ilaçlama işlemleri tamamlandı. 

Çanakkale Belediyesi, Kurban Satış ve Kesim alanında salgın hastalık riski nedeni ile kentlilerimizin sağlığını korumak ve daha sağlıklı bir ortamda kurban kesimlerini gerçekleştirebilmelerine olanak sağlamak amacı ile alanda gerekli tüm önlemler alınırken, kesim alanı yüksek düzey ekolojik dezenfektanlar ile dezenfekte edildi. 

Öte yandan Ülkemizde de etkili olan Koronavirüs (Covid-19) salgın hastalık kapsamında alınan önlemler gereği;

-Kurban Satış ve Kesim Alanında gerçekleştirilecek kesim işlemleri için Belediyemizin 444 17 17 numaralı Çağrı Merkezi veya İletişim Masalarından randevu alınması gerekmektedir. Randevusu bulunmayan kentlilerimiz Kurban Satış ve Kesim Alanında kesim yapamayacaktır.

-Kesim işlemleri 08.00-17.00 saatleri arasında gerçekleşecek olup, sağlık tedbirleri gereği alana, her 15 dakikada bir 10 randevulu kişi alınacaktır.

-Kurban Kesim İşlemini gerçekleştirecek kurban sahibi kentlilerimize yalnızca 1 kişi refakat edebilecektir.

-Kurban Satış ve Kesim Alanında en az 1,5 metre (3-4 adım) olacak şekilde sosyal mesafenin korunması gerekmektedir.

-Alana, maskesiz olarak girilemeyecektir. Ayrıca, yine alanda el ile temas (tokalaşma) yapılmaması önem arz etmektedir.

-Kurban Satış ve Kesim Alanına 65 yaş ve üzeri kentlilerimiz 10.00-20.00 saatleri arasında giriş yapabilecektir.

-Alanda, 8 metrekareye bir kişi (müşteri ve satıcı beraber) olacak şekilde düzenleme yapılacaktır.

-Kurban Satış ve Kesim Alanı içerisindeki yoğunluğun azaltılması amacıyla içeride bulunan vatandaşların en kısa sürede alışverişlerini ve işlemleri tamamlaması önemle rica olunur.
27.07.2020 16:34