Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

Kentteki Berber, Kuaför ve Güzellik Salonları Dezenfekte Edildi


Kentteki Berber, Kuaför ve Güzellik Salonları Dezenfekte Edildi

11 Mayıs 2020 Pazartesi tarihinden itibaren yeniden hizmet vermeye başlayacak olan berber, kuaför ve güzellik salonları halk sağlığı açısından dezenfekte edildi.

Koronavirüs salgın hastalık sürecinde bir süre kapalı kalan berber, kuaför ve güzellik salonları, alınan karar gereği 11 Mayıs 2020 Pazartesi gününden itibaren yeniden hizmet vermeye başlayacak. Bu kapsamda, Çanakkale Belediyesi tarafından bu tarih öncesi kentte hizmet verecek olan berber, kuaför ve güzellik salonlarında güvenli ve sağlıklı bir çalışma ortamının yaratılması adına kapsamlı dezenfeksiyon çalışması gerçekleştirildi.

Çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Ülgür Gökhan da esnaflara dezenfektan, maske, eldiven ve siperlikten oluşan paket takdiminde bulundu.

Gerçekleşen çalışma kapsamında Çanakkale Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Ayhan Engin ile berber, kuaför ve güzellik salonu esnafı Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve Çanakkale Belediyesine teşekkürlerini iletti.

Esnaflara başarılı bir çalışma dönemi dileyen Başkan Gökhan da “Zor bir dönem geçiriyoruz tüm esnaflar açısından. Gelinen nokta da Pazartesi itibariyle de tedbirler almak suretiyle bu mekanlar açılacak. Çalışma müsaadesi verilince biz de bu mekanlarda dezenfeksiyon çalışması yapılması gerekli diye düşündük. Hem vatandaşın hem de esnafın esenliği için bu hizmeti verdik” diye konuştu.

Haber videosunu izlemek için TIKLAYINIZ...06.05.2020 18:13