Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

Meteorolojik Uyarı…


Meteorolojik Uyarı…

T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü 2. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre; 

Bölgemizin Pazar Gününden İtibaren Balkanlar Üzerinden Gelecek Soğuk ve Yağışlı Havanın Etkisi Altına Girmesi Bekleniyor

Bölgemizin 15 Mart Pazar günü Balkanlar üzerinden gelen mevsime göre soğuk ve yağışlı yeni bir sistemin etkisi altına gireceği tahmin ediliyor. Yağışların Pazar gecesi ve pazartesi günü bölgenin kuzey ve doğusunda (Çanakkale, Balıkesir ve Manisa’nın kuzey ve doğu ilçeleri) yağmur ve sağanak şeklinde olması bekleniyor.

Bölgemiz genelinde mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının Pazar gününden itibaren kuzeybatı kesimlerden başlayarak Balkanlar üzerinden gelmesi beklenilen soğuk ve yağışlı sistem ile birlikte önümüzdeki hafta başında bölge genelinde hissedilir derecede (6-10 C derece) azalacağı ve mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor.

Bir süredir mevsim normallerinin oldukça üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının önümüzdeki hafta hissedilir derecede azalması ile birlikte, normallerinin altına düşmesi beklendiğinden başta sağlık sorunları olmak üzere meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Başlama-Bitiş Zamanı:

13.03.2020 13:00 – 17.03.2020 09:00 TSİ


Meteoroloji 2.Bölge Müdürlüğü

Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi


13.03.2020 15:40