Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

Çanakkale, Bitkisel Atık Yağlarını 2007 Yılından Bu Yana Ayrı Topluyor…


Çanakkale, Bitkisel Atık Yağlarını 2007 Yılından Bu Yana Ayrı Topluyor…

Çanakkale Belediyesi, bitkisel atık yağların ayrı olarak toplanmasına ilişkin çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Yapılan çalışmalar sonucunda ise 2019 yılında yaklaşık 75 bin kg bitkisel atık yağ toplandı.

Bilindiği üzere bitkisel atık yağların lavaboya dökülmesi veya gelişigüzel çevreye atılması başta doğa olmak üzere kentlerin altyapısına da ciddi zararlar veriyor. Çanakkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ise 2007 yılından bu yana hem toplumsal çevre bilincinin oluşması hem de geleceğe temiz bir çevre bırakmak adına bitkisel atık yağların ayrı toplanması çalışmaları kapsamında çeşitli etkinlikler ve eğitimler düzenliyor.

Başta öğrenciler olmak üzere kentlilere sık sık verilen eğitimler ve yapılan bilinçlendirme çalışmaları sonucunda da 2019 yılında ev, işyeri ve okullardan toplamda 75 bin 540 kg bitkisel atık yağ toplandı.

Kentlilerin duyarlılığı başta olmak üzere her geçen gün artan ilgi ve destek ile yürütülen kampanyaya katılmak isteyen kentlilerimiz bitkisel atık yağlarını Çanakkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, tüm mahalle muhtarlıkları ile Barbaros, Esenler ve Troia Sosyal Yaşam Evlerinde bulunan bitkisel atık yağ toplama varillerine bırakabilirler.

Kampanya kapsamında ise, 1 litre bitkisel atık yağ getirene kese kağıdı veya fiber bez, 3 litre bitkisel atık yağ karşılığında servis kaşığı veya çatalı, 5 litre bitkisel atık yağ karşılığında da tabak, kase veya bez torba hediye edilmektedir.

Temiz bir kent, temiz bir doğa için bitkisel atık yağlarımızı ayrı toplayalım…18.02.2020 15:45