Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

Çocuk Kültür Evi'nde 100. Film Buluşması


Çocuk Kültür Evi'nde 100. Film Buluşması

Çocukları farklı disiplinlerden atölye programları ve etkinliklerle bir araya getiren Çanakkale Belediyesi Çocuk Kültür Evi'nde, 2016 yılının Kasım ayından bu yana yürütülen ve bugüne kadar 1914 çocuğun katıldığı Film Günleri etkinliğinin 100. buluşması “Küçük Prens“ filminin gösterimi ile gerçekleştirildi.

Film okuma atölyesi içeriğiyle hazırlanan ve çocuklarla film izlenip ardından bu filmin yorumlandığı; ana karakter, hikaye ve olay örgüsünün incelenerek filmin eleştirisinin yapıldığı etkinlik, çocuklarda film izleme kültürü oluşturma, filmler üzerine düşünme, izlediğini anlama, yorumlama ve eleştirme becerisi edinme ana hedefleri ile 100 haftadır yürütülmektedir.

Bu süre boyunca sessiz sinemanın nitelikli örneklerinden çocuk animasyon klasiklerine, siyah-beyaz filmlerden Japon animelerine, kısa film seçkilerinden çocuk edebiyatı ve masallardan uyarlanan filmlere kadar birçok farklı tür çocuklarla buluştu. 

İyi ve doğru filmlerle büyüyen çocuklara ve filmlerin iyileştirici gücüne inançla gerçekleştirilen Çocuk Kültür Evi Film Günleri Etkinliği, her cumartesi günü saat: 15.30'da 3. sınıf ve üstü tüm sinemaseverleri programa dahil olmaya bekliyor. 

22.01.2020 14:02